Skocz do zawartości

Zmiana piast?


Rekomendowane odpowiedzi

To jest już inna sprawa, że faktycznie wymienisz piasty, a zostaną takie sobie obręcze i szprychy. No i stówka pójdzie na przeplecenie. A tak to sprzedasz te, dołożysz stówkę która by poszła na przeplecenie, dołożysz to co chciałeś wydać na nowe piasty i za 400-500 złotych kupisz już przyzwoity komplet kół.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam kłopot z interpretacją Twojego pytania. Co usiłujesz wymienić?

Piastę?

A może ośkę? 

Bo żeby wymienić piastę to musisz rozpleść koło ze szprych.

Jeżeli próbujesz wymienić ośkę, w której masz zerwane gwinty to wszystko zależy od tego w którym miejscu są one zerwane. Może się okazać w najgorszym przypadku że nic z nią nie zrobisz. 

I wtedy rzeczywiście pozostanie Ci wymiana piasty.

Odnośnik do komentarza

To jest już inna sprawa, że faktycznie wymienisz piasty, a zostaną takie sobie obręcze i szprychy. No i stówka pójdzie na przeplecenie. A tak to sprzedasz te, dołożysz stówkę która by poszła na przeplecenie, dołożysz to co chciałeś wydać na nowe piasty i za 400-500 złotych kupisz już przyzwoity komplet kół.

też myślałem jak ty doradziłeś z tym, że miałem trochę lepsze padło bo koła z gianta (giant revel 29er 0 z 2012) i tez stałem przed wyzwaniem zmieniać piasty czy kupić nowe koła ale że koła na piastach które chciałem to koszt min. 600 zł to kupiłem piastę na przód novatec na maszynach a na tył cmp thruu bolta na 4 łożyskach również maszynowych i na grubszym zacisku bo miałem problem ze sztywnością szczególnie tylnej osi a wymiana ramy nie chodzi w grę. Piasty kosztowały mnie 155 zł (novatec używka), przelecenie kół w sumie kosztowało 60 zł co ostatecznie wyniosło 205 zł. I mam stare obręcze, stare szprychy (2mm) ale w kieszeni zostało 395 zł za co kupiłem parę innych rzeczy.  Chcą sprzedać stare pół roku wystawiałem je na olx i jedyne oferty jakie wpływały to 100 zł za oba koła + przesyłka, więc trochę nie zachęcające to było.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...