Skocz do zawartości

rower mtb 26` ~1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym od przyszłego  sezonu zacząć jeździć na rowerze mtb, do tej pory moja przygoda z rowerami polegała na jeżdzeniu rowerem szosowym. Kwota jaką przeznaczam na zakup roweru to próg 1500 zł. Poleciłby ktoś  przyzwoity rower z kołami 26 calowymi? ( nie koniecznie musi być nowy, tak wiem, zaraz ktoś napisze " 26 cali, ale jak to, kto normalny jeździ na 26` podczas gdy wszędzie modne są rowery 29 cali"), nie chce kupować czegoś co jest modne, chce po prostu kupić rower do cieszenia się z jazdy na nim, a nie do cieszenia  się z jego posiadania i szpanowaniem wśród sam nie wiem kogo. A fakt, że jest moda na rowery 29, i cała ta marketingowa  gadka, że koło 29`  to najwspanialszy wynalazek ludzkości sprawia, że ceny rowerów 26 cali są o wiele niższe niż kiedyś gdy nie było na rynku  29`. Przeglądając olx natrafiłem na coś takiego  https://www.olx.pl/oferta/rower-mtb-intersens-xc-580-alu-amor-rock-shox-shimano-deore-xt-lx-CID767-IDstHM5.html.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Niedawno Łukasz zamieścił artykuł który warto przeczytać odnośnie kupna roweru z kołami 26 cali : https://roweroweporady.pl/czy-warto-kupic-rower-z-kolami-26-cali/

Odnośnie kupowania używanego, to wiadomo loteria, szczególnie jak od handlarza jak w tym linku. Może się okazać że będziesz musiał drugi tysiąc dołożyć (zakładając że rama nie jest uszkodzona). Jak się nie znasz, to odradzam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli ma to być rower naprawdę do jazdy terenowej, a Ty nie jesteś krasnalem, to w sumie nie wiem, czemu chcesz się w to pchać (poza ceną). Przy pewnym wzroście (myślę, że tak od 175-180) zakup  26" to mniej więcej tak, jakbym ja wsiadła na juniora 24". Osobiście sama używam obok szosy MTB 26" i nie wyobrażam sobie 29" ani nawet 27,5", jest jednak kilka bardzo istotnych ALE. Po pierwsze nie jeżdżę w terenie, tylko po mieście, które ma infrastrukturę, jaką ma (wąskie przejazdy, nagłe skręty 90° itp.). Po drugie są to dystanse rzędu 5-10km. Po trzecie mam jedynie 164cm. I wreszcie po czwarte - ja na mój rower wydałam zawrotne 400zł ?

Co do zakupu używki - od handlarza raczej bym nie kupiła, bo najczęściej sprowadzają dziesięcioletnie złomy z zachodu, szorują i potem narzucają kompletnie nieadekwatne marże. Najlepsze są osoby, które się nie znają i wydawało się im, że będą jeździć - takich nie brakuje. Brakuje jedynie takich, którzy jednocześnie przechowywali rower w godnych warunkach i na to warto zwrócić uwagę. No i przy tym lepiej jednak szukać czegoś rocznego, góra dwuletniego, a nie z zamierzchłej epoki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...