Skocz do zawartości

Zakup mostka do roweru przełajowego


Rekomendowane odpowiedzi

czesc, mam pytanie i dylemat chodzi o zakup mostka do mojego przełaja 110 mm czy 120 mm ostatnio zmierzylem poprawnie rury i wyszło tak; rura gorna ma 50 cm mierzona tak jak na rysunku dolna ma 50 a mostek mam 90 mm według kalkulatora ze stronki rama powinna byc dla mnie 53 cm gorna
wiec wydaje misie ze przedluzenie o 2-3 cm bylo by zbawienne sztyca na ofsecie 35 mm

http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp#type

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj, że zmiana długości mostka nie jest remedium na zbyt małą ramę. Jeżeli różnica jest nieduża, to oczywiście można ją niwelować mostkiem. Natomiast gdy rama jest zdecydowanie za mała, może się to nie udać. Bo oprócz poziomej rurki ramy, zostaną jeszcze inne wymiary. No i zmieni się charakterystyka roweru.

 

W każdym razie ja nie widzę problemu w tym, by podjechać do dobrego sklepu rowerowego i przymierzyć dłuższym mostek.

Odnośnik do komentarza

@wuju

 

Ja jeszcze dodam Ci od siebie, że zmiana mostka zmienia charakterystykę prowadzenia roweru....

 

Dłuższy mostek sprawi, że rower będzie mniej skrętny. 

 

Lepiej będzie się prowadził przy większych prędkościach na prostej i po łukach, natomiast będzie mniej zwrotny w ciaśniejszych zakrętach i trudniej nim będzie szybko manewrować.

 

Dodatkowo w terenie gorzej będzie się prowadził na stromych zjazdach, a lepiej na podjazdach...

 

Mocno uogólniając obecnie jest taka tendencja, że do rowerów MTB wybiera się raczej mostki krótkie dające dużą zwrotność i lepsze wyczucie roweru, a do szosowych długie dające stabilność jazdy przy większych prędkościach....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...