Skocz do zawartości

Rower dla ojca cross czy treking do 1 500zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chcę kupić rower na prezent na 60siątke Ojca. Zastanawiam się nad dwoma modelami dla każdego z nich udąło mi się wynegocjować dobrą cenę. Mój budżet to 1 500zł.

 

Bardziej jest to kwestia czy rower cross czy treking.

 

1. Jak rozumiem treking jest bardziej j , spokojny, komfortowy. Ciężki i mniej zwinny. Przykład to Kross Trans 4.0. Mogę go mieć za 1 450zł https://www.kross.pl/pl/node/35889

 

2. Cross bardziej, sportowy na dłuższe wyprawy. Mniej komfortowy ale dużo lżejszy, Trek Dual Sport 1

 
Co możecie mi doradzić? Co wybrać?
 
Pozdrawiam
Jacek
Odnośnik do komentarza

Przecież cross i trekking to dokładnie to samo. Kwestia dołożonych bagażników i światełek, ewentualnie  innego mostka i kierownicy. Kupiłbym ze światełkami i bagażnikiem. I koniecznie z u-lockiem lub składanym zapięciem, żeby mu broń Boże nie przyszło do głowy kupić linkę, choćby najgrubszą, którą złodziej przetnie w w minutę.

Odnośnik do komentarza

Pytanie, czego potrzebuje Twój ojciec. Za cenę wagi oraz gorszego napędu trekking będzie miał błotniki i bagażnik (jakości marketowej), ale też dynamo (zbędne dniem, przydatne przy dużej ilości jazd nocno-wieczornych) oraz regulowany mostek (co może przełożyć się na bardziej wyprostowaną pozycję). Tak więc wracamy do pytania ze wstępu: czy ojcu jest to potrzebne? Jeśli nie, to szkoda dodawać zbędnych kilogramów, bo wbrew pozorom robi to różnicę. Ewentualnie, jeśli będzie z tych akcesoriów korzystał sporadycznie, lepiej kupić je oddzielnie (np. jakieś tanie lampki, które do jazdy wieczorem po oświetlonym mieście raz na pół roku w zupełności wystarczają, a są lżejsze).

Na osprzęt chyba w tym przypadku nie ma co patrzeć, bo jak się domyślam, nie chodzi o bicie setek kilometrów i pracę w każdych warunkach. Do spokojnej, zwykłej jazdy, oba się nadadzą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...