Skocz do zawartości

Rower Trekkingowy dla Żony 1500-1700


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

 

Zdając się na wasze doświadczenie i wiedzę przychodzę do Was z pewną zagwozdką :)

 

Otóż szukam dla żony ( 164 cm) roweru trekkingowe używanego do jazdy przede wszystkim na miasto z córką w foteliku rzadziej w terenie.

Żona jakimś zapalonym cykilstą nie jest ale mam nadzieję, że dobry rower ją nieco zachęci .

Wpadły jej w oko rowery Gazelle i Batavus kilka próbowałem poszukać tylko nie wiem czy mogę podrzucić na forum linki do aukcji z znanego serwisu aukcyjnego( szukałem regulaminu forum).

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

 

Pozdrawiam Rafał. 

Odnośnik do komentarza

Tak trochę kupowanie kota w worku, taki używany rower z Allegro.

W zasadzie zdajesz się na to co napisał sprzedawca, np. "W rowerze został przeprowadzony kompleksowy serwis techniczny polegający na regulacji, konserwacji oraz pełnej regeneracji piasty tylnej ".

A jak coś padnie, np. po miesiącu użytkowania, to co ? gwarancji nie ma, co najwyżej rękojmia, ale czy uda się dojść czy to była wada ukryta, nie wiem.

Poza tym w takim używanym rowerze nie wiadomo co jest na jakim etapie zużycia. Np. opony mogą być równie dobrze roczne jak i 10 letnie. Jak nie jesteś w stanie tego sam sprawdzić, a sprzedawca tego nie wie, to ja bym nie kupował.

Jeżeli miałbym kupować używany rower, to tylko wtedy gdybym miał albo pełne zaufanie do sprzedawcy, albo przynajmniej ocenę niezależnego serwisu. Przedstawione oferty nie spełniają tych kryteriów.

 

Ciekawie wyglądają opinie kupujących, np.sprzedawca  "lata-holender" ma 100% pozytywów, super, a teraz zaglądamy, do komentarzy: (https://allegro.pl/uzytkownik/28237388/oceny?page=1&from=1528905711402) i mamy np. :

 

- pozytyw: "Mam zastrzeżenia co do pakowania. Rower został mocno wciśnięty w karton, tak, że przedni błotnik go przebił i powyginał się w transporcie. Poza tym ok."

- pozytyw: "Sprzęt nie do końca przygotowany. Uszkodzona stopka, nie dokręconych kilka śrubek."

- pozytyw: "Rower sprawny technicznie, użytkuję już od paru tygodni i służy dobrze. Przy składaniu okazało się, że kilka drobnych śrub było nie dokręconych, np bagażnik - lecz to drobiazg. Osłona łańcucha wbrew temu co było w opisie roweru - nie jest nowa lecz używana. Była również niepoprawnie złożona, co widać na zdjęciach po przyjrzeniu się, lecz najważniejsze jest, że jest kompletna i bez pęknięć. Rower był słabo zapakowany, tylko strech i karton, lecz jest OK. Z rowerem otrzymałem przydatny gratis."

 

Szału nie ma.

 

Nie lepiej coś nowego od polskiej firmy, na gwarancji w podobnej cenie ? 

Pierwszy z brzegu przykład : https://www.goride.pl/damskie/kross-trans-2-2018-damski-kremowo-brazowo-grafitowy-mat?gclid=EAIaIQobChMIheCz89SV3QIVgkkYCh17aguJEAQYAiABEgJxzPD_BwE

albo trochę droższy, ale na lepszym osprzęcie: http://unibike.pl/citizen3c.html

(tylko rozmiar ramy trzeba dobrać do wzrostu)

Zresztą gdybyś się zdecydował na kupno nowego, to opcji jest dużo i pewnie trafią się lepsze niż te powyżej.

Odnośnik do komentarza

Oj, w życiu nie kupiłabym używanego roweru, jeśli miałabym o to pytać na forum. Dlaczego? Bo to znaczy, że nie znasz się dostatecznie, nawet gdybyś spełnił warunek osobistego zakupu. A my przez internet możemy co najwyżej określić, czego nie brać na pewno. Tylko czy to wystarcza? Niekoniecznie. To jest zawsze trochę loteria - mieliśmy choćby i w ostatnich miesiącach zarówno takich pytających, którzy kupili używkę i są zachwyceni, jak i takich, którzy wpakowali się w maliny, bo jednak rower okazał się nie aż tak idealny, jak to wyglądało w opisie i zdjęciach. Na Twoim (Waszym) miejscu wzięłabym albo coś gorszego, ale pewnego i nowego, albo znalazła jakiegoś sprzedawcę, który jest godny zaufania. Mimo wszystko bardziej to pierwsze.

Odnośnik do komentarza

No to fakt, nie widząc roweru ciężko po samych zdjęciach. Mam jeszcze jedną opcję, Mój kolega sprowadza rowery i prawdopodobnie ma kilka używanych rowerów z potwierdzeniem zakupu i rocznikiem. Przejadę się do niego jak wróci z urlopu i zobaczymy :)

 

Dziękuje bardzo za wszelką pomoc i gdybyście mieli jakieś sugestie to czekam na info :)

 

Jak coś kupie to na pewno się pochwale :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...