Skocz do zawartości

Trial czy xc, budżet do 4000zł - chętnie mniej, rekreacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

 

To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie. 

 

Chciałbym po bardzo długiej przerwie nabyć rower. W okolicy jest sporo gór i górskich szlaków rowerowych. Zastosowanie to jazda rekreacyjna po nich, dla przyjemności. Zamierzam również jeździć po płaskim, fitnessowo. 

 

Byłem w salonie Treka i namawiali mnie na X-Caliber 8 2019 za 3999zl minus rabat. Dobry rower na niezłym osprzęcie, wizualnie pasuje ale jest chyba niezbyt wygodny. Miałem okazję przejechać się na X-Caliber 7 i DS3 - ten drugi był znacznie bardziej komfortowy. Nie nadaje się jednak na te ponoć najlepsze w kraju trasy. Znalazlem film na YT gdzie autor tłumaczy dla kogo jest xc i chyba nie do końca jest dla mnie. Stąd moja obecność tutaj. 

 

Trek w tym przedziale cenowym jeśli chodzi o trial ma tylko Roscoe 6. Strasznie grube opony wykluczają chyba długą jazdę po asfalcie. Ma też tylko 10 biegów, słaba opcja. Byłem nastawiony na markę Trek, ale zaczynam być otwarty na inne. 

 

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, Tomek.

 

PS. Jestem niski, mam 167cm 

Odnośnik do komentarza

Trek Roscoe jest to Trek X-Caliber (ta sama rama) z amorem z większym skokiem. Do XC polecam Kellys Gate 50 i 70. Do jazdy po górach zalecane są opony min. 2,3 cala i myk-myk czyli opuszczana sztyca podsiodłowa nazywana też dropperem. Sama sztyca kosztuje zwykle ok. 1000 zł. Nie ma roweru nadającego się dobrze do mtb i na asfalt. Jeszcze najlepiej mtb xc 29 cali. Trochę za mały budżet na porządny rower trailowy. A takowy na asfalt się słabo nadaje. Proponuję zostać przy XC i z czasem dokupić myk-myk.

Odnośnik do komentarza

Tu możesz jeszcze spojrzeć:
https://roweroweporady.pl/f/topic/4126-mtb-ht-na-maratony-do-4000zl/?hl=%2Bkellys+%2Bgate+%2Bsztywne+%2Bosie&do=findComment&comment=34269

X-Caliber nie jest złym rowerem. Jest po prostu o jedną-dwie klasy gorszy w każdym elemencie niż Gate 50. Kellys jest słowacką firmą. Na tym poziomie do ok. 5k są to dla producenta rowery do masowej sprzedaży. W czym Trek jest lepszy od Kellysa to w długości gwarancji i obsłudze posprzedażnej. Z pewnością nie w aspekcie technicznym. Wszystkie te rowery pochodzą z Azji. Wyższe modele Trek i Scott są produkowane w fabryce Gianta w Taichung na Tajwanie zgodnie ze specyfikacją działu R&D producenta. Niższe modele (spodziewam się że też X-Caliber)  produkują tanie fabryki w Chinach. Nie wiem, która fabryka produkuje Kellysy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...