Skocz do zawartości

Chisel x2, a x1 / Który przełaj ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie odnośnie speca Chisel, a dokładniej który z nich jest lepszy jezeli chodzi o całokształt oraz dla osoby która nie jeździ zawodowo, ale często który będzie lepszym wyborem.

 

Ewentualnie jakieś inne modele do 8-9max tysięcy, jeżeli chodzi o MTB oraz gdzie najlepiej kupić w Trójmieście.

 

Poprosiłbym również o ocene przełajów:

 

https://katalog.bikeworld.pl/2018/web/produkt/rowery/przelajowe/fuji/56344/cross_1_5

 

https://www.specialized.com/pl/pl/crux-sport-e5/p/129217?color=239495-129217

 

Który lepszy i dlaczego oraz ewentualnie inne modele do 8-9max tysięcy.

 

Mój wzrost to 180cm

 

Dziękuje z góry za wszystkie rady i sugestie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Chisel Expert 2x. Świetny i bardzo elastyczny rower. Testowałem dwa razy i bardzo mi się podobał. Rozmawiałem wczoraj z innym jego użytkownikiem, który startował w maratonie mtb na którym byłem. Też był zachwycony. Alternatywa? Trek Procaliber 8.

https://roweroweporady.pl/f/topic/2586-specialized-chisel-nowy-aluminiowy-wyscigowy-ht/?hl=chisel

 

Przełaje nie moja bajka. Crux został zaprojektowany jak rower pod wyścigi przełajowe, trwające ok. godziny wymagające biegania z rowerem na ramieniu, krótkich zjazdów i podjazdów. I pod to jest zoptymalizowana jego geometria i napęd.

Odnośnik do komentarza

Mam Chisela 2x, 2 sztuki (L i M) i to są świetne rowery. Polecam.

Dla amatora zdecydowanie 2x. Masz szerszy zakres przełożeń.

Wzrost 180cm - L-ka ( ja mam 182cm i jeżdze wygodnie na L-ce).

L-ka ma z przodu tarcze 180mm, M-ka 160mm.

Moje już po pierwszym przeglądzie (nic im nie dolegało)  i przebiegu ok 250-350km.

Najlepiej kupić tam gdzie dają największy rabat bo można sporo zaoszczędzić.

Trzeba sie przejść po dealerach  i popytać bo przez tel. nie chcą negocjować.

W Szczecinie mieli niezłe rabaty.

Odnośnik do komentarza

Warto jeszcze zwrócić uwagę że są problemy z zakupem zdalnym Speców. Gość z którym kilka dni temu rozmawiałem, mówił że najtaniej znalazł w Synkrosie w Szczecinie. Ale okazało się że jak prześlą to lokalny dealer Speca może nie uznać gwarancji i coś tam trzeba kombinować. Suma sumarum kupił u siebie w Łodzi za cenę katalogową ale dali mu rabat 800 zł w towarze i na tyle mógł sobie dobrać co chciał ze sklepu.

Odnośnik do komentarza

Świetna maszyna. Mój młody ścigał się na oczko wyższym Epic Expert Carbon World Cup. Lekki i super sztywny rower wyścigowy. Bardzo trudno podjąć decyzję nie jeżdżąc na nich. Karbon jest lżejszy i sztywniejszy od alu. Jednocześnie bardziej sprężysty. Chyba wybrałbym jednak karbon. Może być ciut mniej komfortowy od Chisela ale można to skompensować szerszymi , bezdętkowymi oponami z niższym ciśnieniem i niższym ciśnieniem w amorze. Docelowo wymiana sztycy podsiodłowej na karbonową albo na myk-myk (dropper) też pomoże.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...