Skocz do zawartości

Cross do 3500 zł // bez amortyzatora powietrznego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od kilku tygodni zdobywam podstawową wiedzę w poszukiwaniu rowerów corssowych z 2018r dla mnie i dla mojej żony.

Chcemy zrealizować swoje marzenie i przeznaczyliśmy na to budżet, ok. 7000zł (życie jest za krótkie... :D )

 

Poniżej przygotowałem zestawienie modeli dostępnych w mojej okolicy Phanatic50/ZethosGTS/Crossway500/Evado7.0/Orkan5/Roam0/SubCross20

 

 

7af3de81ed8ddc57m.jpg

 

 

Najbardziej przypadł mi do gustu Giant Roam 0 (dla mnie) i Romet Orkan 5 (żona).

Niestety oba modele posiadają kosztowny w serwisowaniu i uważam, że niepotrzebny dla nas amortyzator powietrzny. Wolałbym coś mniej uiążliwego w przyszłym eksploatowaniu (wszystko będzie x2:mellow:)

 

Który z rowerów crossowych do 3500zł z roku 2018 (bez amortyzatora powietrznego) polecacie?

Odnośnik do komentarza

Dzięki za podpowiedź. Kross, Kellys i Scott wykluczony

 

Rozpoczyna się okres wyprzedaży i na śląsku jest możliwość nabyć drogą kupna Unibike i Giant'a w podobnej cenie. Jesteś na tym forum guru  :)  Gdybyś dostał w prezencie Unibike lub Giant'a z którego byś się bardziej cieszył?  :)

Odnośnik do komentarza

Unibike ma zwykle kiepskie, nienowoczesne ramy ale bardzo dobry osprzęt. Giant bardziej nowoczesne ale osprzęt gorszy. Jeśli to jest różnica 500 jak w tabelce to wolę zapłacić 500 mniej i mieć lepszy osprzęt i hamulce. Te ramy aż tak od siebie nie odbiegają. Natomiast zwrócę uwagę że nie ma potrzeby w takim rowerze mieć osprzętu klasy SLX. Deore jest aż nadto wystarczające. A jeśli rower będzie używany wyłącznie po trasach utwardzonych unikając terenowych, to i Alivio wystarczy. Nie jestem zwolennikiem przepłacania za rower typu cross bo nie jest to rower do ścigania. Nie jest w nim potrzebna ani super precyzja ani niższa waga osprzętu ani bardzo dobra praca pod obciążeniem w warunkach terenowych. A do tego został zaprojektowany SLX.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za komentarze.

 

Przekonałem się do tego Unibike - bez powietrznego amortyzatora na stosunkowo dobrze wypadającym na tle podobnej cenowo konkurencji osprzęcie, (czasem dostanie w palnik, a nie chce MTB z racji tego, że w okolicy sporo fajnych utwardzonych i coraz wiecej asfaltowych ścieżek)

 

Dla żony pozostanie Orkan 5 z racji tego że nie potrafię znaleźć w okolicy nic co nie jest na widelcu NEX czy NVX. Poza tym dziewczyna waży 55kg wiec powietrzny amor dla niej powinien być ok

 

Jeśli nasuwają się Wam jeszcze jakieś dobre propozycje to łykam wszystko jak pelikan i chętnie rozważe  :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...