Skocz do zawartości

Jaki rower wybrac do 3000+/-


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję roweru treningowego w przedziale max 2-3 tys zł +/-

Może być używany, kierownica regulowana, amortyzator przedni hamulce tarczowe, wygodne siodełko,dynamo w piaście,  kierownica żeby była lekko łamana(najlepiej sportowa) tradycyjne przerzutki (żadne paski i nie afline) kolor, czarny, grafitowy, szary + ewentualny delikatny akcent kolorystyczny ( wygląd Wizualny ma dla mnie duże znaczenie),koła 28+  

 

Wzrost 180cm waga 72 kg

80% dojazd do pracy droga rowerową(cześć to droga rowerowa  na podjazdach posesji położonych niżej, więc ok. 1 km mam tzw hopki z kostki brukowej-góra dół, góra….

 

11.Najlepiej zdaje się pasowałyby mi Wizualnie cube Turing i cube travel, Delhi, kathkandu – ale mało tego na rynku i jaki  rozmiar ramy musiałbym mieć w tych modelach?

22.  Scot sub evo- tutaj podobnie jaki rozmiar ramy na 180?

3  3. Radon 6.0disc jaki musiałbym mieć rozmiar i czy rower jest wart 2000 zł-  używany?czy lepiej dać na znanym portalu aukcyjnym ok. 2800 za cube Turing 2017 lub 3300 za nowy Turing cube ) ?

Czy te rowery ww są warte swoich cen?

Marki oprócz ww jakie mnie zainteresowały to: ktm, specialized kalkhoff, trek bergamot, Kettler, guederit, radon, manufaktur, Stevens, steppenwolf, vinora, koga, betavus, etc (kolejność przypadkowa)

 

 

Idealny wizualnie jest dla mnie ktm phonic 2017- jeśli chodzi o walory wizualne, jednak to 3-4 x ponad mój budżet…ma grafitowy kolor+akcent sportowy :) aczkolwiek całe czarne też mi się podobają zwłaszcza lakier matowy…

Naprowadźcie mnie proszę na jakiś fajny rower z dobrym sprzętem który spokojnie 5-7 lat posłuży wolałbym żeby był „markowy” żadne unibike itp. Wynalazki” …bo możliwe że za rok jak doskładałbym grosza sprzedałbym i może zainwestował w „elektryka”

 

-----------------------------

Podoba mi się bardzo: kathmandu rozm ramy 62 (24cale?) byłby dużo za duży na 180cm wzrostu? w jaki rozmiar celować odnośnie kathmandu, delhi czy touring? oraz scott sub evo sport 20 jaki rozmiar ramy?

Odnośnik do komentarza

Nie znam roweru, który by miał to wszystko co wymieniłeś i jeszcze łapał się w zadanym budzecie. Nie znam marek i modeli które wymieniłeś, a ty nie dałeś też żadnego linku do ich specyfikacji by porównać jakoś te rowery. Ogólnie przy takich wymaganiach może lepszym rozwiązaniem byłoby złożenie roweru samemu, ale to trzeba by przeliczyć.

 

 

Warto się też głębiej zastanowić nad sensem zakupu, po roku stracisz na rowerze więcej niż by kosztowały cię odsetki w przypadku zakupu na raty. Na allegro masz chyba obecnie na rowery promocje 20x0%, sam dopiero co skorzystałem na tym przy zakupie kół.

 

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Lol, ci handlarze mnie rozwalili na łopatki :D Normalnie wszyscy tu na prawo i lewo handlujemy Kandsami, a w najgorszym razie Unibike'ami, przejrzałeś nas!

Niestety, jako przedstawiciel handlowy podrzędnych firm, nie znam roweru w takiej cenie, spełniającego wszystkie powyższe wymagania i jeszcze od "porządnego" producenta. Być może faktycznie lepiej samemu złożyć, ale to też śmiem wątpić, że zmieści się w podanym budżecie.

Odnośnik do komentarza

Nie kupuj używki, bo się nie znasz i możesz mieć pecha.

 

Wymienione przez ciebie firmy to raczej rowery powyżej 4tysi min. Poniżej tej ceny będzie słaby osprzęt.

 

W cenie 3tys z dobrym osprzętem są kandsy, romety, Unibike.

Twój rozmiar ramy to pewnie 54.

 

Kup więc rower który Ci się podoba na osprzecie min alivio. Poczytaj na forum jakie amor polecają sprężynowe, powietrznego pewnie nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza

Zamierzam kupić nowy rower. Chciałabym jeździć na różnych terenach, ale przede wszystkim po asfalcie. Ale czasami też  po drogach polnych, nie równym terenie, piachu itp.Myślę o zakupię tego roweru. Możecie doradzić czy specyfika techniczna jest ok? Macie może doświadczenie z tą marką?

http://www.bike-project.pl/pl/p/MARIN-SAN-RAFAEL-DS2-L/4521

 

 

Bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...