Skocz do zawartości

Kupno roweru do 8 tyś


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam roweru, w sumie sam nie wiem jakiego jeżdze głownie po asfalcie i leśnych scieżkach z mała ilościa przewyzszeń. Szukam porządnego sprzetu na którym bede mógł dynamicznie pokonywać km. 

Byłem oglądać ten typ.

https://www.rove.pl/rowery-kolekcje/cube-reaction-sl-black-n-white-29-2018.html.

Ale niestety geometrai mi nie pasowała zbytnio. 

Piorytetem jest dla mnie jak najlepszy jakościowo osprzęt no i chyba rama carbonowa. Wiem ze to wszystko co tu pisze to jeden wielki chaos ale wybór na rynku jest ogromny a panowie w sklepach rowerowych to za duzo nie wiedza.. 

HELP !!

Odnośnik do komentarza

Ten Cube to taka wędka dla tych, którzy się nie znają. Kiepska, jak za te pieniądze rama, kiepskie koła, przeciętny amor (mimo że Foxa) i bardzo dobry osprzęt wędka. 12,8kg to w tej kategorii cenowej kompletna krowa.

Nie jest łatwo znaleźć rower karbonowy ze 8k ale jest to możliwe. Natomiast proponuję się zastanowić czy jest to to czego potrzebujesz. Niemal wszystkie karbonowe MTB, są projektowane z myślą o ściganiu. Co za tym idzie są dynamiczne bo są cholernie sztywne i mocno wyciągnięte do przodu. Testowałem już kilka i były on świetne na wyścig ale żaden z nich nie nadawał się dla mnie do długodystansowej jazdy po lasach i górach. Po 2h jazdy na takim rowerze, jego sztywność zaczynała mnie męczyć.

Dlatego proponuję rozważyć zakup jakiegoś topowego alu z nowoczesną gemetrią. Moje dwa ulubione wybory to Specialized Chisel i Trek Procaliber. Ten ostatni występuje zarówno w alu jak i w karbonie. W karbonie jest podobno bardziej komfortowy niż inne hardtaile ze względu na system Isospeed. Na Chiselu jeździłem testowo dwa razy i jest to wyśmienity rower. Przymierzam się do jego zakupu w przyszłości.

Poczytaj tu:

https://roweroweporady.pl/f/topic/2586-specialized-chisel-nowy-aluminiowy-wyscigowy-ht/?hl=chisel

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...