Skocz do zawartości

Rower do 3000 zł - miasto, leśne drogi, ew. amatorskie wyścigi


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Poszukuję roweru dla siebie (kobieta, 25 lat, 175 cm wzrost) głównie do dość częstej jazdy po mieście i leśnych drogach, czasami, ale na razie bardziej sporadycznie nie wykluczam amatorskich wyścigów. Dlatego zależy mi na dość dobrym osprzęcie i żeby rowerek był możliwie najlżejszy - oczywiście w miarę możliwości w tym przedziale cenowym - budżet którym dysponuję to kwota do około 3000 zł, ewentualnie dwie/ trzy stówki więcej ale to już max. Co myślicie o takiej Meridzie? https://www.ceneo.pl/47248191

Jakie inne rekomendacje byście dali?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza

Niezły rower.

Sugeruję rozmiar 17,5 jeśli nie masz nóg dłuższych niż moje. Ja mam 175, przekrok 84.

Alternatywnie:

Cube Attention SL

Rose Count Solo 1 i 2,

Focus Black Forest LTD,

Ghost Tacana X6

Trek X-Caliber 8
Canyon Grand Al 5.0
Kellys Gate 50

Spokojnie mogą być modele 2017 jeśli znajdziesz.

 

Na wyścigi najlepszy byłby Merida Big Nine 500 Lite ze sztywnymi osiami i niższą wagą ale raz że kosztuje 4k a dwa że praktycznie już nie do dostania w rozmiarze 17,5.

Odnośnik do komentarza

Niezły rower.

Sugeruję rozmiar 17,5 jeśli nie masz nóg dłuższych niż moje. Ja mam 175, przekrok 84.

Alternatywnie:

Cube Attention SL

Rose Count Solo 1 i 2,

Focus Black Forest LTD,

Ghost Tacana X6

Trek X-Caliber 8

Canyon Grand Al 5.0

Kellys Gate 50

Spokojnie mogą być modele 2017 jeśli znajdziesz.

 

Na wyścigi najlepszy byłby Merida Big Nine 500 Lite ze sztywnymi osiami i niższą wagą ale raz że kosztuje 4k a dwa że praktycznie już nie do dostania w rozmiarze 17,5.

 

@jajacek - dzięki! Przejrzałam propozycje od Ciebie. Najbardziej przypadł mi wstępnie do gustu Cube Attention SL i Trek x-caliber 8. Jednak zarówno z tymi jak i z pozostałymi jest trochę problem z dostępnością, zwłaszcza w moim budżecie czyli te około 3000 k, ewentualnie z hakiem.

A co myślisz o Treku X-Caliber 7?  

Oraz z ciekawości - w kilku punktach polecali mi Kross Evado 6.0 - wiem, że to chyba (?) niezły rower cross z przedziału do 3000 k, ale czy w kontekście mojego zapytania jest sens w ogóle brać go pod uwagę?

 

 

Odnośnik do komentarza

Od marki Kross generalnie trzymałbym się z daleka. Z różnych przyczyn, głównie geometrii i jakości. Kross Evado jest, jak napisał kolega, rowerem trekkingowym nie nadającym się do jazdy terenowej.

Mój kolega w którego sklepie zaczęły się wyprzedaże rocznika 2018 ma mi dać znać co ma za ok. 3k z Meridy i Kellysa.

 

X-Caliber 7 słaby rower. Odradzam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...