Skocz do zawartości

Pierwszy rower Szosowy uszkodzone koło


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem 2dni temu swój pierwszy rower Szosowy (używany), niestety przy przewozie tylne koło uległo uszkodzeniu i potrzebował bym kupić jakieś na wymianę. Wiem że koła mają 28" i mają 9 rzędów przerzutek tylko nie mam bladego pojęcia na co mam zwrócić uwagę przy wyborze koła / kół  załączam zdjęcie roweru (nie wiem czy to będzie pomocne)

https://ibb.co/jLpvQJ

Chyba, że da się wymienić samą obręcz ale jeśli tak to jak dobrać odpowiednia?

Rower ma służyć tylko do dojazdów do pracy dlatego dość zależy mi na cenie.

Odnośnik do komentarza

Może by było przydatne, tylko mi pod linkiem otwiera się strona powyższego posta ;)

Domyślam się, że jak jest 9 rzędów to w miarę nowa szosa (w sensie: np. pięcioletnia). Czyli standard. Potrzebujesz zwykłego koła 28" o szerokości obręczy +/-17mm. Żeby wyglądało ładnie, możesz sprawdzić, ile było poprzednio ;) (mierzy się odległość wewnątrz między ściankami obręczy). Druga ważna rzecz to dowiedzenie się, czy masz kasetę Campagnolo czy inną (SRAM, Shimano, Sunrace itd.), ponieważ pod Campagnolo jest inny bębenek. Na 90% masz ten drugi, ale sprawdź dla spokoju sumienia. Teraz zostaje kryterium portfela i estetyki, aby to jakoś wyglądało z całym rowerem.

Obręcz można oczywiście wymienić, ale w tanich kołach jest to skórka niezbyt warta wyprawki. Trzeba doliczać zaplecenie i znaleźć kogoś, kto zrobi to dobrze. Wolałabym koło.

Odnośnik do komentarza

Zdjęcie już poprawiłem teraz wyświetla poprawnie, szerokość obręczy jak mierzyłem wczoraj było około 18mm. Przeglądałem internet w poszukiwaniu obręczy ale nie mogę znaleźć z 20 otworami na tył.

Przerzutki i cały osprzęt jest Shimano Ultegra więc kasetę chyba Shimano? 

Coś takiego będzie w porządku?

http://allegro.pl/kola-szosowe-shimano-whr-501-komplet-p-t-10rz-i7398266611.html

Odnośnik do komentarza

Jednego koła na sprzedaż nie mam ale jakby co cały komplet kół Fulcum Racing S-Five ściągniętych z roweru mojego młodego mogę sprzedać za 500 zł. Koła mają przejechane pewnie jakieś 500 km, są na gwarancji. Kupione bodajże w marcu. Pochodzą z roweru, który też ma osprzęt Shimano Ultegra. Ważą ok. 1800 gram. Koła bardzo dobrej jakości na łożyskach maszynowych. Elle też ma koła tej firmy. Kompatybilne z kasetami 9,10 i 11 rzędów.

specialized-tarmac-comp-ultegra-di2-2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...