Skocz do zawartości

[zakup] Trek Procaliber 8 czy Trek Procaliber 9.6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stoję przed zakupem roweru i decyduję się pomiędzy:

1. Aluminiowym Trekiem Procaliber 8 https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-8/p/21841/

2. Karbonowym Trekiem Procaliber 9.6 https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-9-6/p/21893/

 

Procaliber 8 jest lepszy osprzętowo (Reba, hamulce MT500, korba Race Face Next R), za to 9.6 to karbon.... :)

 

Nie jeździłem nigdy na karbonowym rowerze i nie wiem czy inwestować w ramę a póżniej ewentualnie zmienić osprzęt czy iść w Alu i mieć od razu lepszy osprzęt.

Zaznaczę, że te rowery dzieli katalogowo cena 1000zł (droższy karbon) ale w moim przypadku byłoby to jakieś 500zł.

 

Jakie macie zdanie na ten temat?

 

Karol

Odnośnik do komentarza

Rama karbonowa jest dużo sztywniejsza. Nie spotkałem na razie żadnych karbonowych mtb ht, które odpowiadałyby wygodnym rowerom szosowym endurance. Jak ktoś chce komfort to kupuje fulla. Jeździłem po parę dni na paru Specach Epicach HT i Stumpjumperach HT, raczej wyścigowych wersjach, ostatnio chyba Comp Carbon World Cup i były to cholernie sztywne rowery. Na tyle sztywne że po 3h jazdy bolały mnie plecy. Być może była to wina wyścigowego RockShoxa SID, który był zestrojony na wyścig a może samej ramy. W każdym razie o ile na szosie nie widzę możliwości jeździć na czymś innym niż na karbonie. o tyle w mtb nie mam nic przeciwko aluminium. Dlatego i Chisel i Procaliber mnie przekonują. Może ten isoSpeed coś daje. Nie testowałem. Natomiast co do komfortu to każdy Fox na jakim jeździłem był bardziej komfortowy i lepiej wybierał nierówności niż RockShox. Z kolei koledzy, którzy mieli Recon i Rebę twierdzą że Recon bardziej komfortowy. Reby na których jeździłem były dosyć sztywne i zorientowane wyścigowo. Byl taki model Procaliber 9.7 2x 2017 na Foxie i jego specyfikacja bardzo mi odpowiadała. trudno doradzić. Trzeba znaleźć użytkowników.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Jak widać to trudna decyzja :)

Chciałbym zrobić jeszcze jedno porównanie.

 

Jeśli nie warto fokusować się na odrobinę lepszym osprzęcie, który posiada Procaliber 8.... to może porównać bliźniacze modele, które różnią się "jedynie" ramą?

 

Procaliber 6 vs Procaliber 9.6 - osprzęt ten sam - różnice w materiale, z którego wykonana jest rama.

Cenowo: 5700 vs 7200. Wychodzi 1500zł za sam karbon.

 

Jak teraz to widzicie? :)

Odnośnik do komentarza

Scott Scale, Cannondale FSi. Przejedz sie na nich. Moze sie okazac,

ze ci lepiej leza. Wyglada, ze marnujesz czas na teorie. Jak ci rama nie lezy,

to nie ma znaczenia material. Ja wczoraj na moim carbonowym HT przejechalem

6 godzin po trudnym lesie i bylo super. Nigdy nie kupie aluminium.

Masz lepszy budzet, sproboj cos zamiast marnowac czas na glupim forum ;)

 

Scott Scale 915 na XT i Fox - prawie ta sama cena co Procaliber 9.6

FSi Carbon 4 na XT - to samo. Oba bardzo fajne rowery.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...