Skocz do zawartości

Opony rowerowe - wymiana na nowe


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry wszystkim, jestem tu nowy więc przepraszam jeśli coś namieszam. W moim starym treku mam opony do wymiany. Ze starości już sparciały a syn przejął rower i chce aby nim bezpiecznie jeździł. Na oponach mam oznaczenie 26x2.125. Z związku z tym mam pytanie. Tego rozmiaru jest w sieci jak na lekarstwo i drogo. Czy mniejszy rozmiar będzie pasował?Na przykład 26x1.90/1.95/2.00/2.10? Jaki rozmiar będzie najlepszym zamiennikiem zamiast tego co mam. A może jakiś dobry model polecicie. Na ubitą ziemie, piach, szuter i trochę asfaltu. Ale raczej w teren. Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.06.2018 o 12:30, szenkx napisał:

Chodzi Ci o opony szerokości 54mm bo tak wychodzi

Tutaj trochę jest https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/opony-detki/opony-rowerowe-26-cali-559/?attr[548]=44833

Czy to drogo to nie wiem, ale inne też powinny wejść (z szerszymi należy się upewnić, że się zmieszczą).

Bardzo dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam, lacze sie do pytania . (tez tu nowy).. Przyszla pora na wymiane opon do kolarki i moje pytania:

1. Kupic na przod węższa opone a na tyl dac troche grubsza 

2. Czy 23mm przod i tyl 25mm to dobre dogranie ? lub 20mm przod i 23mm tyl.

3. Opony do 100zl za sztuke nie wiecej O.o

4. Zalezy mi na dobrej wytrzymalosci opon , kupic obie z tej samej firmy , czy na tyl dac inna jakas twardsza bo na pewno sie szybko zuzyje .. 

Odnośnik do komentarza

Też używam opon Duro, konkretnie model Hypersonic 25mm, oplot 120TPI, waga 205g, cena 50-55zł. Bardzo dobrze trzyma na suchym, przeciętnie na mokrym. Na przedniej oponie zrobiłem jak na razie ponad 6tys.km, na tylnej 1300km. "Kapci" nie było (a mogły się trafić, bo wyciągałem już z opony szkło i malutkie kamienie, więc jakąś tam ochronę przed przebiciem ma).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...