Skocz do zawartości

Wymiana napędu w Sprartacus Cross 3.0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam porady bardziej doświadczonych użytkowników :) Mam Spartacusa Cross 3.0 w którym od czasu do czasu coś wymieniam.

 

Do tej pory wymieniłem hamulce na V-brake Shimano Alivio, amortyzator na powietrzny SR Suntour NCX DLR AIR 28, opony na Shwalbe CX Comp, platformy DARTMOOR Stream. W tym roku zastanawiam się nad napędem. Szukam jakiegoś kompromisu, aby zwiększyć komfort jazdy, ale nie przeinwestować.

 

Na tę chwilę myślałem żeby wymienić korbę, kasetę, łańcuch i przerzutkę przednią na Alivio M4000, a tylną na Deore M6000 i zostawić klamkomanetki te co są. Czy to będzie dobry pomysł? 

 

Obecne podzespoły:

Przerzutka tył: SHIMANO Acera RD-M3000
Przerzutka przód: SHIMANO TOURNEY
Manetki: SHIMANO ALTUS M310 3x8
Kaseta: SHIMANO ACERA HG31 8-BIEGOWA
Łańcuch: SHIMANO HG-40
Korba: SHIMANO FCM 131 48/38/28T
Suport: NECO na łożyskach maszynowych
Odnośnik do komentarza

Jak już zacząłeś coś wkładać to jedyny upgrade jakim był bym skłonny zrobić to kupić manetki Alivio i jakieś klamki. Tylna przerzutka pracuje tak dobrze jak manetki. Więc założenie Deore bez manetek Deore trochę nie ma sensu. Jak chcesz wymienić tylną przerzutkę to nowe Alivio jest raczej nie gorsze niż stare Deore. Łańcuch i kasetę też by się przydało zmienić. Korbę bym zostawił. W takim rowerze inwestowanie w korbę nie da nic co odczujesz. Jak zostanie parę zł to przednią przerzutkę też zmienić.

Odnośnik do komentarza

@jajacek Przednią przerzutkę muszę wymienić, bo chodzi fatalnie. Co do korby, myślałem o zmianie na Alivio z dwoma blatami, ale może rzeczywiście nie ma sensu. Co do tylnej - rozumiem, nie pomyślałem że manetki są tak istotne, w sumie najbardziej to by mi zależało żeby tylna przerzutka była sztywniejsza, tak się nie obijała tak mocno jak obecna gdy jadę na większych nierównościach. Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...