Skocz do zawartości

Rower do ok. 2500 zł KTM / KROSS


Rekomendowane odpowiedzi

I te dopiero wywalają w kosmos z cenami :/ Trzeba będzie przedrzemać na Anyroadzie, nim znów się ludziska przerzucą na jakiś kolejny "uniwersalny rower do wszystkiego" :p Choć po tegorocznych doświadczeniach jestem niemal pewna, że mój następny rower to albo nietrafiony zakup poprzedniego właściciela, albo wyprzedaż pod choinkę. Bo na wybieranie roweru o każdej porze roku można sobie pozwalać jedynie w przypadku królów Allegro ;)

Odnośnik do komentarza

Niski to pojęcie względne - ja się uważałam za niską (164-165), póki w ostatnim miesiącu nie przeszło mi koło nosa około dziesięciu mniej lub bardziej fajnych szos na ramie XS/48. W tym jeden zarąbisty, prawie nowy gravel Fuji za ok. 2,5k :(
Więc przyjęło się, że na granicy 175cm (+/-5cm) można zacząć myśleć o 29erze, ale najlepiej sprawdzić samemu. Jak masz 170cm i mniej, bezwzględnie 27,5", jak 180cm i więcej (wiem, nie pisałbyś, żeś niski ;)), to oczywiście 29er.

Z moich obserwacji wynika, że dobry fatbike trochę kosztuje. Po drugie nie wiem, jak do niego potem z dętkami czy oponami. Po trzecie ma to sens w przypadku śniegu lub dużej ilości piachu, dodatkowo przydałaby się mocna noga (taki rower trzeba napędzić, a balon robi swoje). Według mnie nie nadaje się ten wynalazek na jedyny rower (no, chyba że się waży ze 120kg, to może warto dla lepszej amortyzacji?) z uwagi na duże opory toczenia. Jeśli natomiast chodzi o amortyzację czy jazdę w terenie, w większości przypadków 2-2,2" spokojnie już daje radę, a zawsze jest możliwość zmiany na coś węższego, by mieć bardziej uniwersalny rower. A z fatbike'a crossa nagle nie zrobisz :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...