Skocz do zawartości

Lazaro Evolution V1 modernizacja .


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem Lazaro Evolution V1 i zaczynam dostrzegać jego wady , więc pomyślałem o modernizacji . Wiem  , że rower jest na  wolnobiegu i chcę przejść na kasetę ( ale chce pozostać przy kole 26' oraz V-brake ) . i tu moje pytania i prośba . Czy ktoś może napisać mi jakie części potrzebuję kupić ? Bo gubię się w tym wszystkim i obawiam się , że zakupię nie to co potrzeba . Chcę przejść na Alivio i potrzebuję :

 

1. Przerzutka tył i przód Alivio 3x9

 

2. Klamkomanetki Alivio

 

3. nowe koła 26'

 

4. Korba Alivio

 

5. kaseta Alivio 9s

 

6. Amortyzator Suntour

 

Opis cześci w aktualnym rowerze :

http://allegro.pl/lazaro-evolution-v1-men-2016-shimano-i7044170766.html

 

 

Rower ma służyć do jazdy rekreacyjnej  po terenach górzystych i leśnych . Zmiana podyktowana jest tym , że osprzęt zaczyna wysiadać i czas wsadzić coś lepszego a chciałbym ominąć zakup nowego roweru gdyż na tym jeździ mi się bardzo dobrze ( pomijając wysiadający osprzęt ) . Mam czas na zakup tych częsci ale chce powoli je kompletować dlatego prośba o pomoc ,

Odnośnik do komentarza

Korba - 89

suport - BB-UN26 - 36

łańcuch KMC X9.73 - 43

kaseta HG400 - 65

klamkomanetki ST-M4000 - 172

przerzutka przód FD-M4000 - 68

przerzutka tył Deore RD-M592 (nie było Alivio ale cena i jakość podobna) - 145

Koła - nie wiem co dokładnie polecić ale ja kiedyś brałem komplet za 140zł - sporo przejechały.

Amortyzator - nie mam teraz dostępu do Allegro ale może kosztować z 300 - 400 zł.

Razem ponad tysiak, czyli więcej niż nowy.

Do tego robocizna, bo samemu możesz ale potrzebujesz narzędzi.

Czy warto? Nie wiem. Może jednak lepiej kupić nowy. Albo wymienić osprzęt na nowy Altus ale to chyba nie wiele pomoże.

Odnośnik do komentarza

Za to będziesz jeździł mniej siłowo. Mimo wszystko nie polecam takiej korby, chyba że mieszkasz na Podhalu ;) Mi w Kandsie (też 26") przy 42 zębach często brakowało przełożeń, a na najniższą koronkę z przodu schodziłam jedynie od wielkiego dzwonu na kilkukilometrowych mało łagodnych pojazdach. Właściwie jak jest taka możliwość, to szłabym nawet w większą ilość niż 42, bo wtedy jest szansa, że będziesz korzystał z wszystkich trzech przełożeń z przodu.

Odnośnik do komentarza

Jak będziesz kupował korbę to powinien być przy niej opis jaką długą oś powinien mieć suport, żeby linia łańcucha się zgadzała. Teraz widzę, że chyba zapodałem korbę do 8 rzędów ale z tego co wiem to nie ma problemów z łańcuchem 9-cio rzędowym.

Poszukaj w odcinkach Łukasza informacji na temat kompatybilności ilości rzędów.

No i kupując przerzutkę sprawdź jak pisze Marek - jej pojemność. Przy okazji obejrzyj odcinek o obliczaniu pojemności. :) 

Taka wiedza się przydaje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...