Skocz do zawartości

Rower Crossowy do 2500zł


Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie myśle ze najlepiej jak autor podejdzie do sklepu rowerowego i zweryfikuje te bzdury o ramie czy mu kolo odpadnie z roweru czy to chodzilo o hulajnoge....... bo połowa świata jezdzi na takim rowerze przy 105 kg  ......

 

Co do krossa ,jakośc spawu ,jakość geometrii ramy ,jakość lakieru pełne dore no nie ma konkurencji w 2.5 K i tu nie ma zadnej dyskusji bo nikt nie jest w poblizu nawet

 

Tak @hal900. Realne obejrzenie, przymiarka jest bezcenna. Niegłupi rowerek tym bardziej, że ładny i jak większość można modernizować. Chwilę temu bardzo popularna marka a i obecnie też nabywana. Raczej bez wyraźnych powodów nikt nie neguje tego ale pisanie, że nikt nawet nie jest w pobliżu :rolleyes: to już więcej niż przegięcie. Dobrze wiemy, że dziś cena, osprzęt, dostępność jest a jutro się zmienia. Na dzień dzisiejszy spokojnie są alternatywy +/-. Opinie, zalety, wady będą zawsze różne nawet skrajnie.

Dla bardziej czasowych i zainteresowanych spoiler poniżej a dla wielu innych lepiej poczytać, pooglądać coś o rowerach (lub inna forma spędzenia czasu) bo dyskusja z tobą jest kiepska. Dodał bym cię do ignorowanych ale to kolejne interesujące doświadczenie i nauka dla mnie.

 

 

W tym przypadku może dość łatwo znajdzie w sklepie ale w innym nie bo nie będzie modelu, rozmiaru(ów). Ludzie opisują problemy z przymiarkami i jak one wyglądają więc przestań naginać. Myślę, że nie uśmiechało by mi się jeździć na granicy wytrzymałości wagowej roweru jeżeli są inne dostępne. Podał kilka innych alternatyw do rozpatrzenia. Cięższym ludziom zalecano tu często MTB zamiast crossów. Jak wspomniałem post wcześniej musiałbym wniknąć dokładniej w tą nośność wagową. Dla mnie 105 kg by wystarczyło z sporym zapasem. Gość waży 105 kg. Skąd wiesz ile ma pary w nogach. Jak i w jakim terenie będzie jeździł. Gdy po prostu z głupia coś pęknie to powie się wina użytkownika bo wiedział lub mógł się dość łatwo dowiedzieć, że dany rower ma daną wytrzymałość i dany typ jest przeznaczony do jakiejś formy jazdy. Gdy będzie uczciwy i weźmie parę deko bagażu to nie użyje gwarancji bo będzie wiedział, że przeważył a rama w wyniku wady fabrycznej mogła beknąć nawet kiedykolwiek i jakkolwiek. Jeżeli weźmie i nawet przeważy to też może się nic nie stać. Jego wybór. Wypowiedzi innych ma oraz inne źródła w sieci ale ilu rowerzystów waży ponad 80kg i używa delikatniejszych rowerów na granicy fabrycznej wytrzymałości. Wiem, że w wielu przypadkach jak beknie rama nawet bez winy użytkownika to gwarancja jest drogą przez mękę w większości firm a niektóre ramy czy inne bebechy bywało, że sypały się często.

 

@mlody71 część odpowiedzi już masz a podobne tematy są tuż obok jak i trochę dalej więc nie widzę sensu powielania.

Odnośnik do komentarza

Z tym ze tego rowerka to nie trzeba modernizowac....... bo jest full na dore , no moze coś tam nie jest z wazniejszych ale jak patrzałem pi x oko to lacznie z korba na dore z ht2

Za 2.5k nie ma lepszej propozycji i tylko dlatego ze to 19-tka i rocznik 2017 bo juz 2018 patrzalem sporo gorzej to wyglada i cenoewo i w osprzecie

 

Taka mała uwaga co do ram dla autora .Kross daje crossy w przelicznik ramy na mtb  a np admin tego forum do trekingu co mnie dziwi nieco ze tak rozbieżność skądś sie znalazla

 

 

Ignorowani.No kurde to se dodaj co mnie to obchodzi.Musisz zakumać ze ja tu pisze dla autora tematu a nie dla ciebie .Musisz wziac na klate ze az taki wazny nie jesteś tj spuscić z tonu bo tak to nie działa  xD

Ja tam akurat  mam doswiadczenie w zupelnosci wystarczajace z osobami takimi jak ty na forach IT .Bardzo mala wiedza wręcz  ograniczona  duze mniemanie o sobie i filozofowanie berz ladu  i składu na kazdy temat bez pomocy dla autorów tematów.Tyle bez odbioru

Odnośnik do komentarza

Ad meritum, to z Krossami wszystko fajnie, póki się coś nie zepsuje. Moje doświadczenie z tą firmą w sprawach gwarancji jest jak najgorsze - generalnie za nic nie odpowiadają i wszystko odrzucają z automatu (reklamowałem 2 rzeczy w swoim Krossie). Każdy musi sobie odpowiedzieć sam, czy naprawdę woli przyoszczędzić kilka procent ceny, żeby mieć rower na konkretnym poziomie osprzętu itp. za cenę ewentualnego użerania się i tracenia czasu i nerwów, jeśli coś się zepsuje na gwarancji.

@ hal900

Zanim zaczniesz wypowiadać się kategorycznie na temat tej czy innej osoby i odżegnywać mających inne zdanie od czci i wiary, zacznij czytać swoje posty przed ich wysłaniem. Kombinacja błędów ortograficznych, składniowych, interpunkcyjnych i literówek sprawia, że mam ochotę wydłubać sobie oczy. Wiadomo, że nikt tu nie jest prof. Miodkiem, ale są pewne granice, po przekroczeniu których trudno brać czyjeś wypowiedzi poważnie.

Odnośnik do komentarza

Ad meritum

Jeden woli jak mu cyganie graja drugi jak mmu buty śmierdzą

Jeden woli dostać post bez ś ć i link z najlepszą propozycja roweru bo po to tu sie znalazł a drugi 3 x wypociny

 

Co do gw rozumiem ze fima kross nie realizuje gw a caly świat tak? I kazdy kto ma wiecej jak 5 lat ma w to uwierzyć

Jak rozmawialem z serwisantem roweru to z rozmowy pośrednio  wywnioskowalem ze rowery oprócz ramy nie maja gw ,to samo tyczy sie rolek ale jeszcze go dopytam o szczegóły  jak go spotkam

Tymczasem biorę cie na powaznie ze tak duza firma jak kross nie ma gw a reszta świata ma xD

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za jakże wyczerpujące wypowiedzi :) Rower kupuje w głównej mierze po to aby zrzucić właśnie trochę tego balastu, więc założenie jest takie że rower nie będzie długo jeździł obciążony wagą 105 kg :) (mam nadzieje) Ogólnie rzecz biorąc, też byłem bardzo przekonany do tego KROSSa i dzieki za linki które nadsyłacie, bo przynajmniej widzę że nie koniecznie muszę mierzyć w evado 5.0 2016 ale i w nowsze w tej cenie. Z serwisami jest jak jest, to każdy wie. Ten Unibike Viper GTS na pewno przymierzę jak tylko będą mieli na stanie. Tak na prawdę to teraz zastanawiam się już tylko nad tymi dwoma modelami. Ale chyba wybiorę ten który ma lepszy serwis, czyli jak podejrzewam UNIBIKE. Bo o KROSS rzeczywiście dużo negatywów w sieci :)

Ale chętnie się dowiem na jaki rower jeszcze byście zwrócili uwagę na moim miejscu! Jutro się wybieram już po zakup i każda odpowiedź będzie dla mnie istotna ! :) Dzieki

Odnośnik do komentarza

Taka ciekawostka przepisana słowo w słowo z instrukcji obsługi oraz karty gwarancyjnej Kross :

 

"....Rodzaje rowerów i ich zastosowanie....

....Crossowe i komfortowe (cross, comfort)-uniwersalne i wielofunkcyjne. Przeznaczone do jazdy po drogach szutrowych i asfalcie. Rowery crossowe i komfortowe będą się dobrze sprawowały także podczas wycieczek ze znajomymi. Nadają się do jazdy w mieście jak i po za nim. Tego rodzaju rowery a w szczególnoścì ich układ hamulcowy zostały zaprojektowane do obciążenia maksymalnego nieprzekraczajäcego 100 kg. Np. w przypadku roweru o wadze 13 kg z 5 kg bagażem maksymalna waga użytkownika wynosì 100-13-5=82 kg.....

....trekkingowe......j/w...100-13-5=82 kg

....szosowe.....j/w...100-13-5=82 kg

....górskie......j/w...100-13-5=82 kg

.....miejskie i klasyczne....j/w 100-13-5=82 kg..."

Odnośnik do komentarza

Jak kocham mame nie dałbym sobie wpisac w karcie gw wiecej jak 60 kg wtedy ba wpisałbym sobie anoreksje xD

Czy to aby nie martwy przepis po prostu ?Jak to zweryfikować ma producent czy ktoś kto jechał i rama sie rozeszła miał wiecej jak 82 kg?

 

Przepis taki samo martwy  jak np u AMD który znajduje  od wielu lat w procesorach gdzie założenie innego coolera na cpu niz boks oznacza utrate  gwarancji tylko ze nikt nie jest w stanie zweryfikować  a pól świata lata  na coolerze niereferencyjnym 

 

Przy 83 kg wypada połowa populacji młodych mężczyzn , tym bardziej jak sie kłuja sterydami bo przy 190cm to maja od palca po 110-120 kg......

Odnośnik do komentarza

Martwy raczej nie, tylko sprawiający problem. Musiałby się wyklucza w dwóch miejscach.

 

Ja od kilku osób słyszałem że załatwianie czegokolwiek w oparciu o gwarancję w Kross ie, to masakra. Większość po pewnym czasie odpuszcza. Może niesłusznie, ale ja się nie lubię uzerac.

Odnośnik do komentarza

Fakt pozostaje faktem, taki zapis jest w instrukcji krossa. Ile ludzi przy zakupie roweru czyta instrukcję? Myślę, że jak powiem ostrożnie 50% nie czyta to nie będzie to kłamstwem. Ja kupiłem dwa lata temu krossa żonie i dopiero dzisiaj to przeczytałem po zapoznaniu się z problemem w tym wątku. Zapis jest jasny i precyzyjny i ma swoje konsekwencje dla użytkowników krossów.

Odnośnik do komentarza

Jestem po przymiarce rowerów i powiem szczerze że... DALEJ NIE WIEM ! :) Kross Evado 5.0 niby wszystko ok, ale wydaje mi się że lepiej byłoby dołożyć pare stów i wziąć tego evado 6 na przerzutkach deore. Rama zdecydowanie 19" jest u mnie jak najbardziej OK ! Przymierzałem też unibike ale nie mieli Vipera złożonego i powiem szczerze że jakoś na pierwszy rzut oka lepiej się prowadzi KROSS. Jutro chyba zdecyduje się na tego Evado 6.0 ale nie daje mi spokoju myśl że może lepiej jeszcze przymierzyć Unibike na 19" bo ten 21" wydawał się ciut duży... hmm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...