Skocz do zawartości

skaczacy lancuch na Dużym przełożeniu


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie mam krossa level 5b 2017 

 skacze mi lancuchgdy mocniej pedałuje  na najwiekszym przełożeniu  choc rower z kwietnia tamtego roku ma mniej niz 1000km, 

kaseta jak i korba wygladaja na dobry stan poza jednym zabkiem ktory jest dosyc ostry 

lancuch wymienialem miesiac temu a problem znow sie pojawia

jak myslicie ten jeden ząbek może powodować taki ból?

https://www.dropbox.com/s/f5mu1djz40mutgx/DSC02741.JPG?dl=0 

 

https://www.dropbox.com/s/qgvm18uv0jmn2gx/DSC02745.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/d4nqct0xbdv317m/DSC02739.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/0q9dhls03fa1gq1/DSC02742.JPG?dl=0

Odnośnik do komentarza

Przeskakuje ale gdzie na korbie czy na kasecie. Zębatka korby na jednym zdjęciu wygląda mi na zajechaną ale niech wypowiedzą się lepsi. Czy tylna przerzutka  płynnie zmienia przełożenia w całym zakresie.

Problemem może być poluzowany, skrzywiony hak. Uszkodzenie przerzutki np. krzywy wózek, słaba sprężyna naciągu łańcucha, źle ustawiona odległość kółka wózka przerzutki od zębów kasety, rozciągnięty łańcuch, jakieś luzy na tylnej piaście, bębenku. Czy jeździłeś z przekosami bo przód wygląda na zmasakrowany i zdaje się że lekko u ciebie to on nie ma.

Odnośnik do komentarza

W systemach HG zęby nie są jednakowe. Na to nie patrz. Nie jestem tak biegły, by na podstawie tych zdjęć ocenić stan zębatek, ale z powodzeniem możesz to zrobić sam. Najprościej - porównać profil zębów z pozostałymi tarczami. Jeśli - na oko - widać różnicę, to tarcza do wymiany.

Czy tak samo przeskakiwało na starym łańcuchu, jak i na nowym? Porównaj ich długości. Jeśli stary jest dłuższy o więcej niż 1% od nowego (więcej niż pół ogniwka), to raczej czeka Cię wymiana kompletnego napędu, bo tu obowiązuje ewangeliczna zasada :) : nie wlewa się młodego wina do starych bukłaków.

Czy blat ma 44T, a najmniejsza koronka na kasecie 11? Takiego przełożenia używa się do jazdy gdzieś tak od 50 km/h wzwyż. Jeśli ciśniesz na twardych biegach z małą prędkością, to szybko zajeździsz każdy napęd. Popracuj nad kadencją.

Odnośnik do komentarza

Przeskakuje ale gdzie na korbie czy na kasecie. Zębatka korby na jednym zdjęciu wygląda mi na zajechaną ale niech wypowiedzą się lepsi. Czy tylna przerzutka  płynnie zmienia przełożenia w całym zakresie.

Problemem może być poluzowany, skrzywiony hak. Uszkodzenie przerzutki np. krzywy wózek, słaba sprężyna naciągu łańcucha, źle ustawiona odległość kółka wózka przerzutki od zębów kasety, rozciągnięty łańcuch, jakieś luzy na tylnej piaście, bębenku. Czy jeździłeś z przekosami bo przód wygląda na zmasakrowany i zdaje się że lekko u ciebie to on nie ma.

 

Przeskakuje ale gdzie na korbie czy na kasecie. Zębatka korby na jednym zdjęciu wygląda mi na zajechaną ale niech wypowiedzą się lepsi. Czy tylna przerzutka  płynnie zmienia przełożenia w całym zakresie.

Problemem może być poluzowany, skrzywiony hak. Uszkodzenie przerzutki np. krzywy wózek, słaba sprężyna naciągu łańcucha, źle ustawiona odległość kółka wózka przerzutki od zębów kasety, rozciągnięty łańcuch, jakieś luzy na tylnej piaście, bębenku. Czy jeździłeś z przekosami bo przód wygląda na zmasakrowany i zdaje się że lekko u ciebie to on nie ma.

mam wrażenie że skacze na korbie

rower rzeczywiscie jezdzil z poczatku  z przekosami , dosyc rzadko ale jednak 

tylna przerzutka sprawuje sie dobrze , wyregulowalem ja , masz racje mozliwe ze wina jest w wózeczku

jutro rzuce okiem i porobie bardziej obrazujace zdjecia 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli skacze (przeskakuje, ślizga) z przodu to wtedy nie wózek. Kolejna sprawa to czy długość łańcucha jest prawidłowa. Czy wszystkie ogniwa luźno się zaginają czy jest jakieś miejsce usztywnione. Ostatnio ktoś miał zbyt mocno skuty łańcuch na łączeniu. Sprecyzuj określenie "na najwiekszym przełożeniu". Pewnie duża tarcza z przodu i mała zębatka z tyłu. Pokręć na postoju napędem do tyłu na różnych przełożeniach i obserwuj łańcuch.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...