Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum więc chcę się przywitać i przejść do meritum:

 

Przesiadam się ze starego roweru crossowego 29 na ramie XL na rower typu HT, którym chcę dojeżdżać do pracy i wybierać się w las/korzenie/piach/szutr. Bez wyczynów.

 

Mam dość ograniczone opcje zakupowe ze względu na 193 cm wzrostu. Do wyboru na placu boju pozostały tegoroczne Cube Big Nine 500 L oraz Cube Attention SL. Wiadomo, każdy sprzedawca poleca swoje. Wiem mniej więcej jaki osprzęt oferują.

 

Pytanie: Czy ta decyzja to już raczej kwestia gustu i wygody czy na któryś warto postawić z konkretnego powodu? Lepsza rama etc?  Merida trochę droższa i te 500 zł jestem w stanie wydolić. Cubem LTD Pro śmiga moja luba po 3k rocznie i jest szalenie zadowolona z tej marki.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o marki to Merida jest lepszym brandem. Ale nie ma to tu żadnego znaczenie bo są to rowery budżetowe. Tu wbrew pozorom namawiałbym na tańszy rower. Cube Attention bez SL. SL jak i Merida Big Nine 500 są lepszymi technicznie  rowerami. Ale rower z amortyzatorem powietrznym nie jet dobrym wyborem na dojazd do pracy. Jego serwis przy całorocznej, niemal codziennej jeżdzie będzie kosztował 250-600 zl rocznie. Jak nie bedzie serwisowany to szrot i wymiana na nowy za ponad 1000. Droższe kasety i łańcuchy to kolejne koszty. Amor olejowo-sprężynowy w Attention potrzebuje serwisu za ok. 50 zł rocznie. I nadaje się do codziennych dojazdów do pracy i jeździe po lesie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...