Skocz do zawartości

[2000zł][cross/fitness/gravel]pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy,

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem roweru i nie mogę sie ostatecznie zdecydować, dlatego prosiłbym o Waszą pomoc.

 

Obecnie jeżdżę na 18 letnim "góralu" (24biegi, prosta kierownica z rogami, sztywny widelec), trasy jakie jeżdżę to 30-50km (90% asfalt, kostka brukowa). Początkowo skupiałem sie na znalezieniu crossa, jednak ostatnio przemyślałem sobie swój styl jazdy oraz potrzeby i doszedłem do wniosku, że najwięcej jeżdżę sam, nie zabieram żadnych sakiew a radość przynosi mi coraz szybsze łykanie kolejnych kilometrów, dlatego też zacząłem zastanawiać się nad fitnessem lub gravelem i tym samym jeszcze bardziej skomplikowałem swoją sytuację. Typowej szosy na ten moment jeszcze nie chce, wydaje mi się zbyt "pro", również na ten moment wolałbym uniknąć baranka, a zostać przy kierownicy z rogami. Rower kupuje raczej na lata, a budżet jakim dysponuje to 2000zł (jestem w stanie dołożyć 500zł, jeżeli jest sens) Poniżej przesyłam rowery nad którymi się zastanawiam:

 

Crossowe:

Lazaro integral V3/ Kands Avangarde - najbardziej polecane, jednak ich wygląd słabo mi się podoba - wiem, wiem, że wygląd nie jeździ.

Kross evado 4.0

Unibike Crossfire

 

Fitness:

Merida Speeder 20V/Speeder 100

Triban 520

Kross pulso 1.0

 

Ogólnie bliżej mi do roweru fitnessowego, jednak ich klasa osprzętu mnie trochę zniechęca. Czy  możecie coś doradzić, może podrzucić jeszcze jakieś propozycje?

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza

Do dwóch tysięcy to według mnie jakiś cross z królów allegro. Założyć węższe opony z gładszym bieżnikiem oraz może sztywny widelec (dla ciebie) bo standardowe uginacze więcej ważą niż robią ale coś robią. Gravel był by ok do łykania kilometrów ale w tej cenie szału nie będzie i nie znam się na nich kompletnie ale najlepiej taki który pozwoli założyć ewentualnie opony 29er nawet dość szerokie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...