Skocz do zawartości

Rower dla grubasa do 3000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem osobą otyłą, która waży 150 kg przy wzroście 180 cm. Możecie się śmiać lub nie ale postanowiłem w końcu coś z tym zrobić. Dietę już sobie zrobiłem, teraz pora na wysiłek. Stwierdziłem, że dobrym sposobem będzie jazda na rowerze, tylko nie wiem jaki rower kupić, aby wytrzymał. Więc zarejestrowałem się tu na forum i szukam pomocy. Planuje na tym rowerze jeździć trochę po asfalcie, trochę po jakiś polnych drogach i trochę po lasku. Najlepiej jakiś góral/MTB. Proszę o doradzenie jaki rower kupić, tak jak wspomniałem w temacie do 3 tysięcy złotych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

A co tu się śmiać? Różnie w życiu bywa. Widzę sporo osób, które mają takie problemy niestety. Najważniejsze że masz chęć coś zmienić. Wydaje mi się że góral będzie bardziej wytrzymały. Gdzieś tu już kiedyś analizowaliśmy podobną sytuację. Problemem będą koła. Standardowe koła mogą takiej wagi nie wytrzymać. Proponuję żebyś szukał roweru na aluminiowej ramie ze stopu alu 7005. Jest ona dużo bardziej wytrzymała niż standardowe alu 6061. Miałem kiedyś rower Bulls na takiej ramie. A koła powinny mieć 36 szprych. A absolutnie minimum to 32 szprychy. Limit wagi jaki dobrzy producenci podają to zwykle 130 kg. 20 kg więcej dla ramy nie sądzę żeby było problemem. Nie wiem jaki amortyzator doradzić. Pewnie olejowo-sprężynowy. Ale pewnie trzeba byłoby wymienić w nim sprężynę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...