Skocz do zawartości

Zakup roweru.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chcę kupić rower crossowy. Mam 178cm wzrostu i waga 99kg. Rozglądam się po ofertach i mam mętlik w głowie. Potrzebuję roweru do jazdy głównie po asfalcie, czasem jakiś las, park. Budżet ok 1500. Lazzaro,Kandsa ,Vellberg biorę pod uwagę. Tylko w nich występuje korba na kwadrat, czy to nie będzie problematyczne w użytkowaniu? Może wypowiedzą się posiadacze tych rowerów. A może jakieś propozycje konkretnych modeli dla moich potrzeb. 
Bardzo dziękuję za wszelkie porady i propozycje.
Pozdrawiam

Opublikowano

A myślisz że w tej cenie u bardziej markowych producentów będzie zintegrowana oś? Niestety muszę Cię rozczarować, nawet w rowerach za 2 tysiące będzie u większości kwadrat. Mam Kandsa  i zarówno korba jak i suport mają się zdumiewająco dobrze jak na ich aktualny przebieg.

Opublikowano

Vellberg Explorer 4.1 jest na Octalinku, taka ciekawostka ;) I przy okazji chyba ewenement. Porównania nie mam, całe życie jeżdżę na kwadracie, Kandsa mam od lat czterech (MTB) i mogę z czystym sumieniem polecić :)

Opublikowano

Ale po co wymieniać, skoro ten Vellberg sam z siebie jest na Octalinku? Nie dość, że znaleźć coś taniej niż Vellberg graniczy z cudem, to jeszcze znaleźć korbę i wymienić ją po taniości jest zwyczajnie nierealne.

Opublikowano

Ale po co wymieniać, skoro ten Vellberg sam z siebie jest na Octalinku? Nie dość, że znaleźć coś taniej niż Vellberg graniczy z cudem, to jeszcze znaleźć korbę i wymienić ją po taniości jest zwyczajnie nierealne.

Akurat nie miałem na myśli tego Velberga tylko pozostałe modele które są na kwadracie. No i pozostaje jeszcze pytanie czy uda się go kupić, bo ani na allegro ani na stronie sklepu modeli do nabycia już nie ma.

Opublikowano

Zawsze można zamówić rower w infinity bike spartacus 4.0 i poprosić telefonicznie o fabryczne zamontowanie korby na octalinku. Dają taką możliwość i dopłacasz tylko różnicę w cenie korb.

Opublikowano

Robi różnicę i to dużą, ale chcę kupić rower na parę lat. A jednak solidniejszy osprzęt jest w takim Unibiku niż Kands/Lazaro/spartacus. Tym bardziej przy mojej wadze.

Opublikowano

Robi różnicę i to dużą, ale chcę kupić rower na parę lat. A jednak solidniejszy osprzęt jest w takim Unibiku niż Kands/Lazaro/spartacus. Tym bardziej przy mojej wadze.

Miałem ten sam dylemat. Pewnie się powtarzam ale ja też wybierałem pomiędzy spartacus 4.0 z modyfikacjami korby i suportu pod octalink, jednak za namowä forumowiczów i syna kupiłem droższego o 500 zł unibika vipera. Sam ważę 95+ i miałem obawy co do nośności, viper w instrukcji podaje 145 kg. Większość rowerów ma 130 kg, lecz mogę się mylić. Scott ma zdaje się zdecydowanie większą nośność od unibike. Tylko, że scott w specyfikacji sprzętowej vipera ma cenę jak dla mnie kosmiczną :(

Dodam tylko, że większość królów allegro jest na alivio a unibike viper na deore i to też robi różnicę w cenie.

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...