Skocz do zawartości

hamulec tylni zbyt słaby


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie staram się wskrzesić mój bardzo stary rower Author Memphis, aby móc jeździć nim do pracy. Problemem jest tylni hamulec, mimo wymiany kostek hamulcowych na nowe to nadal on prawie nie hamuje. Specjalnie odtłuściłem obręcz ale to też nie pomogło. Nie ważne jak mocno zacisnę klamkę to i tak koło się ślizga. Hamulce starego typu na żyłce ( żyłka tworzy literę V). Na pewno poprawnie założyłem nowe klocki.

 

Proszę o radę co zrobić? Obecnie tylko przedni hamulec mi hamuje :) Jeśli coś słabo wyjaśniłem to mogę dodać zdjęcia.

Odnośnik do komentarza

Klamki i linka maja chodzić płynnie, bez zaciec, chrobotow itp., łatwo i plynnie odbijać.

 

10 zł to raczej jakiś badziew. W sklepach stacjonarnych klocek w miarę ok zaczyna się od 20-25 plm/szt.

Brać markowe, np, Jagwire, Shimano. Możesz poprosić o bardziej miękkie, krócej pożyją ale zwykle będą skuteczniejsze, szczególnie na mokrym.

SR

Odnośnik do komentarza

Wymień linki razem z pancerzami, naprawdę warto, szczególnie jeśli są stare. Współczesne maja wkładkę teflonowa. Co prawda to podwoi koszty, ale nadal będzie to 20 pln/koło ;)

Ja kilka dni temu za tył dałem w sklepie równo 19 pln. Jest różnica w pracy.

 

Tylko trzeba odpowiednio dociąć pancerze, żeby linki nie darły. I kupić taki pizdryki na końcówki linek, żeby się szczotka nie robiła z czasem bo slabonto wyglada.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...