Skocz do zawartości

Rower do dojazdów do pracy w mieście do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Postanowiłem zacząć dojeżdżać na rowerze do pracy, ale brak roweru. Chciałbym zakupić coś na początek, najchętniej do 1000zł, ostatecznie do 1500zł. Miasto Warszawa, 90% ścieżka rowerowa, 6km dystans. Mój wzrost 182cm, waga 110kg. Do tego totalny brak formy :)

 

Czy ktoś może polecić w tych pieniądzach jakiś podstawowy model, który byłby dość wygodny do takiej jazdy? Nie wymagam niczego super, chcę spróbować pojeździć pierwszy sezon i zobaczyć, co dalej. Będę wdzięczny za każde porady.

 

Dodatkowo w sklepie koło mnie dostałem ofertę Devron Urbio C1.8 za 900zł - ktoś ma jakieś zdanie o tym rowerze?

 

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza

Na miasto w terenie płaskim - niezmiennie polecam ostre koło. Nie jestem z Warszawy, ale trochę jeździłem ;) . Jak na razie - jedynie miałem problem z podjazdem ul. Dolną w kierunku Puławskiej, z tym, że na dość twardym przełożeniu.

Taki rower trudno Ci będzie kupić nowy za rozsądną cenę, ale można znaleźć przyzwoite używki. Luknij ten wątek:

https://roweroweporady.pl/f/topic/3353-ostre-kolo/

Jeśli się zdecydujesz - polecam - na początek jazdę na miękkich przełożeniach (2,4 - 2,6) i na platformach, ale docelowo - w noskach.

Zalety ostrego koła, jako roweru miejskiego:

- lepsza dynamika od mechanizmu wolnobiegowego na tym samym przełożeniu.

- Prosta konstrukcja, nie ma się co popsuć.

- Nieatrakcyjny dla złodziei.

- Hamulec w pedałach - znacznie szybszy od klamki.

- Umożliwia kilka praktycznych trików. Np. stójkę, co znacznie przyspiesza start z pod świateł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...