Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w dobraniu roweru pod moje potrzeby


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Chciałbym Was prosić o radę. 

 

Po kilkuletnim korzystaniu z rowerów miejskich (Warszawa/Veturilo) postanowiłem zakupić własny rower. 

 

Cel: regularna jazda po mieście (drogi samochodowe, drogi rowerowe), sporadycznie wypady poza miasto (możliwa jazda po piachu)

 

Cena: do 2500 zł (dopuszczalna ewentualna nadwyżka w przypadku racjonalnych przesłanek)

 

Preferencje: chciałbym, aby w rowerze był zamontowany bagażnik tylni/przedni abym mógł przewozić w nim plecak bądź większą torbę sportową  

 

Rodzaj roweru: przeczytałem artykuły na stronie o rodzajach rowerów (górski, szosowy, fitness, trekking, cross itd.) i wydaje mi się, że najlepszą opcją byłby rower miejski bądź rower trekkingowy (jestem jednak otwarty na inne sugestie)

 

Prośba o pomoc w doborze producenta i modelu roweru. Na podstawie rankingów dostępnych na stronie mam swój typ, ale na razie go nie zdradzę, bo nie chcę nikogo nakierowywać ;-)

 

Dzięki i pozdrawiam

 

  

Odnośnik do komentarza

Spokojnie możesz się kierować np. tym wpisem Łukasza: https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-2500-zlotych/Przy takich założeniach jak Twoje kupił bym rower trekkingowy lub crossowy (ten z dodatkowo dokupionym bagażnikiem). Będziesz zadowolony. Rower miejski jest fajny na miasto, ale jeśli zarazisz się wyjazdami w okolice, to szybko okaże się niewygodny, a często po prostu za ciężki. Rowery miejskie zazwyczaj mają też mniej przełożeń i w terenie może być trudniej.

Oczywiście - na miejskim można i wycieczki robić. Moja żona dzielnie mi towarzyszyła na trasach do 60 km na taniutkim mieszczuchu, często po drogach szutrowych i polnych, ale w tym roku już zakupiła crossa, bo jest po prostu bardziej elastyczny.

A jak wpis z bloga nie wystarcza - przejrzyj większość forumowych wątków o rowerach crossowych i na pewno coś wybierzesz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...