Skocz do zawartości

Osprzęt sprzed 10 lat (Szosa) - upgrade.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Temat pewnie jak wiele innych i pewnie doprowadza Was do pasji, że znowu to samo.

Spróbuję jednak.

 

Moi drodzy, aktualnie mam:

 

Klamki: Sora 3300 (3x8)

Przednia: Jakieś stare 2XXX

Korba: Bontrager Sport 52/42/30 (tak jest w danych technicznych)

Tył: Jakaś tiagra.

Miesiąc temu wymieniłem kasetę i łańcuch.

 

 

Nie ukrywam, że dążę do napędu 3x10. Potrzebuję 3'ciego rzędu z pewnych powodów (uwierzcie). Chciałbym, żeby to wszystko było docelowo spójne.

 

Chciałbym najprędzej podmienić przednią przerzutkę, to jest najtańszy element z tego co widzę. Czy mógłbym zrobić to w ten sposób, że sobie po kolei kupuję różne podzespoły np teraz: korbę od 3x10 od Tiagry 4600/4700, przerzutkę przednią od tiagry 4600/4700 na 3 rzędy i korzystam z nich na aktualnych manetkach i dopiero za jakiś czas kupuję manetki od tiagry 4600/4700 pod 3 rzędy po zużyciu się aktualnej kasety i łańcucha? Oprócz tego powiedzcie mi, czy zmiana powyższych podezpołów oznaczana, że również muszę zmienić piastę pod tylne koło, jakoś kompatybilne z 10 rzędami?

 

 

Może z raz/dwa pójdę na jakieś zwody w ramach zabawy. Jeżdżę 4x tyg. Do 150km. Gdybym wszedł w ten sport naprawdę, to aktualny rower byłby tym treningowym i dlatego dążę do napędu 3x10.

 

Mógłbym prosić o jakieś łopatologiczne wytłumaczenie rzeczy, które wam się bardzo rzucają w oczy (czyli te, które wg was źle/nie rozumiem).

 

Nowy w te klocki, sorki.

 

Dzięki

 

 

EDIT: jeszcze jedna rzecz. Mam zamiar kupić hamulce Tiagry 4700. Te moje średnio hamują (linki są świeże, są wyregulowane). Po prostu przysiadłem się raz na czymś innym, i o ile nie były to jakieś super zaciski a jakieś nowe sory, to hamowały znacznie lepiej. Rozumiem, że takie zaciski będą kompatybilne z moją manetką prawda? Przecież to wszystko działa na linkę...

Odnośnik do komentarza

Istotne fakty, które mogą się przydać:

Tiagra 4700 nie jest kompatybilna ze starszymi 10 rzędowymi grupami, ale... jest kompatybilna z nowymi 11-rzędowymi, tzn. możesz z klamkomanetką Tiagra 4700 i kasetą 10-cio rzędową używać przerzutek tylnych 105 5800, ultegra 6800/R8000, dura ace 9000/R9100 albo z przerzutką tylną Tiagra 4700 i kasetą 11-rzędową połączyć klamkomanetki 105/ultegra/dura ace.

 

Piastę tylnego koła będziesz musiał prawdopodobnie wymienić.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Czyli taka Tiagra 4700 jest jeszcze bardziej perspektywiczna.

 

Akurat trafiła mi się ładna aluminiowa rama, w pełni spełniające wymagania takiej treningówki, której jest mniej szkoda na gorsze warunki. Można coś pogrzebać... Ja ten zestaw kupiłem za naprawdę niewielkie pieniądze.

 

Czy to by zabangłało, gdybym teraz kupić przednią przerzutkę 4700 + korbę 4700 3 rzędową? To podejdzie pod moje klamki? Niby wszystko będzie nadal na 3 rzędy.

 

Po prostu łatwiej dla budżetu jest takie rzeczy dokupywać raz na jakiś czas + mam do zużycia kasetę i łańcuch, których nie chce na razie wymieniać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...