Skocz do zawartości

Rower do 1200 zł, czym różni się Vellberg 2.0 od 2.1? +rama


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jak można wywnioskować po tytule, poszukuję roweru (wydaje mi się, że crossowy będzie najlepszym rozwiązaniem - będę go używał głównie do jazdy po asfalcie, a poza tym po lasach). Moją uwagę zwróciły Vellbergi 2.0, 2.1, rowery te podobają mi się wizualnie oraz nie wydają się złym wyborem. Do tego teraz zauważyłem, że są dostępne wersje D oraz M. Jako, iż jestem laikiem jeśli chodzi o specyfikację rowerów, proszę o wyjaśnienie mi czym różnią się owe sprzęty (a raczej jak przekłada się to bezpośrednio na jazdę :P).

Poza tym, żeby nie zaśmiecać niepotrzebnie forum - czy rama 21' będzie odpowiednia do moich 189 cm wzrostu oraz długości nogi 90cm?

Pozdrawiam i z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza

Wersja D - damska, a wersja M - męska ;)

Różnica między nimi to głównie amortyzator. W modelu 2.1 jest lepszy i ma większy skok.

Rozmiar najlepszy byłby 20'' ale takich nie robią ;) Na  19'' będziesz miał w przekroku nad ramą zapas 8cm a na 21'' zapas 4cm. Czyli na 19'' miałbyś bardziej zwartą sportową pozycję, niezbyt wygodną na dłuższe trasy. A na 21'' będziesz bardziej wyciągnięty, a sam rower będzie bardziej stabilny. Dla pewności nie zaszkodzi kontakt ze sprzedawcą, może oni coś też doradzą.

Odnośnik do komentarza

W wersji 2.0 masz 40mm skoku, a w 2.1 już 63 lub 75 - tu nie wiem czemu u różnych sprzedawców podają raz tak, a raz tak. W każdym bądź razie uważam że warto dopłacić, ten amor będzie też miał hydrauliczną blokadę jeśli się nie mylę. Czyli  w czasie jazdy można go zablokować bez zsiadania z roweru jak w tańszej wersji. No chyba że planujesz w ogóle zrezygnować z amorka i na jego miejsce wstawić sztywny wideł, wtedy dopłacać nie ma sensu :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...