Skocz do zawartości

Crossowy do 1600 zł. Jaki wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Osprzęt porównywalny. Niestety nie wiem jak z Amortyzatorami - który lepszy. Jak dobrze widzę obydwa mają po 36 szprych. 

Osobiście wziąłbym Kands-a, ze względu na prowadzenie linek górną rurą. Oczywiście trzeba dobrze go pomierzyć, bo Kandsy mają trochę przewymiarowaną geometrię.

W tym budżecie jest jeszcze Vellberg na sporo lepszym osprzęcie ale mam wrażenie, że z racji wielu lat na rynku Kands jest lepiej dopracowany.\

Acera 3*8 jest wystarczający do spokojnej turystycznej jazdy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli Kands i w tej cenie, to ja polecam bardziej Maestro - lepszy osprzęt (poza korbą Altusa pełne Alivio) oraz sprawdzone i właściwie bezawaryjne hamulce vbrake (można co najwyżej wymienić sobie klocki na jakieś lepsze, ale szczęki w porządku). Chyba że masz ogromne parcie na tarcze oraz świadomość wszystkich wad i zalet takiego wyboru.

 

@Rowerowy, czemu linki górą to lepsze rozwiązanie? Ja rozumiem, pod samą dolną rurą to jest dramat, ale pod górną jeszcze nie pamiętam, żebym jakiś brud zebrała, a jest jakoś tak ładniej :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Górą w sensie pod górną rurą. Mam doświadczenia, że mniej się brudzą w tym układzie. Chociaż te doświadczenia wywodzą się ze stalowej ramy, która właśnie pod spodem w miejscu prowadzenia linki zaczęła rdzewieć. Wiadomo "amelinium" nie zaatakują "ruda" ale tak mi zostało. Poza tym mam w głowie marzenia wyjazdu gdzieś daleko i wtedy wrzucę dodatkową butelkę pod dolną rurę. Jeśli tamtędy pójdą linki to się nie uda.

 

Co do Kands-a, to osprzęt Acera 3*8 ale jeśli dobrze widzę to w miarę nowa seria 9-cio rzędowa. W razie czego można "dodać" jeden bieg po wymianie manetek.

Odnośnik do komentarza

To chyba by w takim razie trzeba było zobaczyć uważnie i sprawdzić konkretny model, bo dotychczas wszystkie Kandsy z jakimi miałam styczność, miały linki pod spodem górnej rury i dopiero teraz widzę gdzieniegdzie na aukcjach, że mają górną stroną górnej rury.

 

Nie wiem jak Acera, na aukcjach piszą zawsze, że 3x8. W Maestro (i innych także) Alivio ma natomiast już od pewnego czasu 3x9.

Odnośnik do komentarza

Ja nie pytałam o teorię, tylko praktykę, a ta jest taka, że jak wpiszesz w Allegro 2018 i Acera to wszystkie rowery wyskakują z kasetą 8-rzędową ;)

 

Co do linek, to dopiero teraz zrozumiałam, że Ty cały czas przyrównujesz sposób ich prowadzenia do Rometa :D A że ja w ogóle innych marek niż te Allegrowe w takim budżecie pod uwagę nie biorę, stąd wzięło się moje zdziwienie, że w ogóle poruszasz tę oczywistą kwestię :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...