Skocz do zawartości

Rower dla matki z dzieckiem do 3000


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Potrzebuję pomocy, bo zaraz zwariuję.

 

Szukam odpowiedniego dla siebie roweru na jazdę po mieście + wycieczki rowerowe. Wszystko z dzieckiem w krzesełku ew. w przyczepce (po mieście raczej w krzesełku, bo logistycznie z przyczepką codzienna jazda będzie ciężka). Dziecko - prawie 2 lata, waga przepiórcza około 10 kg póki co. Ze mną trochę gorzej, bo dzięki źle dobranym lekom waga oscyluje w granicach 100 kg, ale nastawiona jestem na rychłe spadki. Wzrost 170, długość nóg wewnątrz 76 cm. Miasto płaskie jak deska, weekendowe ścieżki rowerowe podobnie płaskie, bardziej asfaltowe, ale również i leśne. Do tego wypady w Karkonosze (chociaż to około raz na miesiąc, dwa, może więcej z okazji wakacji). W mieście mam do przejechania minimum 15 km dziennie (wiem, odległość zabójcza). Pogrzebałam sobie trochę i wybrałam poniższe rowery. Dodam, że mieszkam w De i właściwie bardziej tu szukałam sprzętu. Byłam kiedyś szczęśliwą posiadaczką Krossa Level (już nie pamiętam jaki dokładnie model), ale bardzo ciepło wspominam, bardzo dobrze mi się na nim jeździło (na pewno miał hamulce hydrauliczne). Niestety postanowił jeździć po świecie beze mnie ;-) Generalnie ciągnie mnie w stronę rowerów MTB ale tu ciężej z krzesełkiem + większe prawdpodobieństwo, że znów mi zniknie :P

Budżet mam tak do 3000. Sprzedałam samochód, sezon planuję przelecieć na rowerze, więc dziecko będzie jeździć ze mną codziennie (min. odstawka do żłoba, praca i spowrotem).

 

Wybrałam póki co te rowery:

 

1) Cube Touring Iridium'n'red LINK

2) Giant Argento 1 LTD 2017 LINK (niemiecka strona) LINK (polska strona)

3) Giant Argento 2 STA 2016 LINK

4) Kettler Traveller 1.0, ale tu już linku innego niż po niemiecku znaleźć nie potrafię LINK

 

Czy możecie się wypowiedzieć o którymś z powyższych? Nr. 2 skradł moje serce. Ewentualnie jakieś inne propozycje? Niestety nie znam żadnej matki jeźdżącej z dzieckiem na rowerze o.O Więc nie mam pojęcia jak ten rower dobrać...Cena do 3.000 PLN aczkolwiek te Gianty udało mi się znaleźć w niższej cenie jak na stronie producenta (około 2500-2600 PLN). 

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

@cancri może bardziej odpowiedni będzie taki rower jak Cossack RETRO CITY 7

 

1710461-Retro-City-7.jpg

 

lub Winora Aruba women 28" 8-Sp Nexus FW za 3000 zł

 

•Rama: aluminium 6061, hydroformed hydroformed,

•wideł: widełki z aluminium 6061, aluminiowe rury steerer 1 1/8"

•Zmiana systemu: Shimano Nexus, 8

•dźwigni zmiany biegów: Shimano Nexus, twist przełączającej

•łańcuch zestaw kół: Powyĺźej, aluminium, 42 zęby

•łożysko wewnętrzne: Thun elitarny, BSA,

•tylne koło: koło zębate 21 zęby

•łańcuch: KMC Z610 EPT antirust

•Dźwignia hamulca: dźwignia aluminium, aluminium

•hamulec przód: V-parkingowy

•hamulec tył: V-parkingowy

•opony: Schwalbe Little Big Ben, 40-622, pasy odblaskowe

•obręcze: Rodi linia lotnicza 18x2, muszelki obręczy aluminiowych,

•koło przednie piasty: Shimano Nexus piasta dynamo C3000

•piasta tylnego koła: Shimano Nexus

•Szprychy: Sapim Leader, czarne

•Kierownica: Ergobar, oversize 640mm

•uchwyty: Dura Cork

•Trzon: Alu, A-head, Bar średnica: 31.8mm

•zestawem nagłownym: VP Z104PE

•Siodełko: Winora Urban Retro

•Seat post: patent, 27.2mm, aluminium,

•Pedały: VP E461 mit reflektor aluminiowy,

•reflektor: AXA Blueline, 30 lux

•kierunkowskazy: Herrmans H-Trace Mini LED

•Dynamo: Shimano Nexus C3000, 1,5

•przewoźnik: uniwersalnych portów

•błotnik: Metasol Urban, aluminium,

•Kick podstawka: Ursus Mooi, regulowane

•Waga: 13.8kg

•Całkowita dopuszczalna masa: 130kg

•rozmiar kół: 28"

 

aruba-women-28-8-sp-nexus-fw.jpg

 

a może https://www.fahrrad-xxl.de/giant-tourer-sta-x0036555

Odnośnik do komentarza

Dzieki. Tego Gianta tez bralam pod uwage. Bylam teraz w rowerowy i ten Argento 1 skradl definitywnie moje serce ale maja Argento 2 z damska rama i wlasciwie z tego co mi pani powiedziala to ten bylby najpraktyczniejszy. Ten Tourer jest tez okej ale ma tylko 8 przerzutek, co mi osobiscie przeszkadza. Wczesniej nie zwrocilam na to uwagi. Argento 1 na stanie maja tylko z meska rama i 200 euro wiecej :P

 

Winory widzialam online to sobie przegrzebie.

Odnośnik do komentarza

Okazuje sie dziwnym trafem, ze taki Tourer stoi u mnie pod domem...musze przyczaic do kogo nalezy i zapytac jak sie sprawuje.

Rowerowy365, a jak jest napisane, ze ma 21 czy 24 "biegi"? Bo te Argento maja tak wpisane. Widocznie pomylilam nazwy :P i bylam pewna, ze to przerzutki.

 

Ten polecany w sklepie Argento 2 to - LINK

 

Niestety po niemiecku, nie ma ani polskiej ani angielskiej wersji na stronie Gianta.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o 21 czy 24 biegi to oznacza, że z przodu są trzy przełożenia (biegi), a z tyłu 7 lub 8. Teoretycznie daje to 21 lub 24 przełożenia, w praktyce mniej. Im więcej biegów z tyłu tym łatwiej je dobrać do prędkości jazdy. Po prostu różnice pomiędzy biegami nie są tak odczuwalne.

 

Na miasto i lasy wystarczy:

- do rekreacyjnej jazdy układ 3 * 7

- ewentualnie nowsze rozwiązanie 3 * 8

- a całkiem zadowalające 3 * 9

 

Nie orientuję się w rowerach miejskich ale w crossowym za 3 tys. możesz spokojnie wyrwać 3*9 czyli osprzęt Alivio. I jeszcze zostanie reszta.

W miejskich często masz piasetę wewnętrzną a w niej 3, 7, 8, 11 biegów (mam nadzieję, że nic nie pominąłem).

Odnośnik do komentarza

Ze względów bezpieczeństwa kupiłbym damkę z niską ramą. Najczęstszym obrażeniem dziecka przy upadku jest złamanie ręki lub nadgarstka kiedy rodzic nie jest w stanie zeskoczyć w nagłej sytuacji z roweru i utrzymać go żeby dziecko nie spadło. Dziecko rośnie momentem i za długo w tym foteliku nie pojeździ. Polecam też Trail Gator do holowania dziecka za rowerem.

 

Koleżanka ma podobny i chwali:

https://www.specialized.com/pl/pl/ariel-sport-step-through/p/134289?color=239591-134289

Odnośnik do komentarza

Ze względów bezpieczeństwa kupiłbym damkę z niską ramą. Najczęstszym obrażeniem dziecka przy upadku jest złamanie ręki lub nadgarstka kiedy rodzic nie jest w stanie zeskoczyć w nagłej sytuacji z roweru i utrzymać go żeby dziecko nie spadło. Dziecko rośnie momentem i za długo w tym foteliku nie pojeździ. Polecam też Trail Gator do holowania dziecka za rowerem.

 

Koleżanka ma podobny i chwali:

https://www.specialized.com/pl/pl/ariel-sport-step-through/p/134289?color=239591-134289

Tak tak, to juz zostalo ustalone ;-) Powyzej wkleilam Link do damskiej wersji roweru Giant.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...