Skocz do zawartości

rower crossowy do 1800


Rekomendowane odpowiedzi

Witam - chciałbym kupić rower na prezent - do 1800zł, crossowy, mała rama - wzrost 170 - 172cm. W moim mieście do wyboru mam głównie firmy: author, atala, kross. To chyba te głównie. Zaczęły się jednak wyprzedarze i w necie można kupić np:

http://allegro.pl/rower-romet-orkan-m-4-0-19-2015-wyprzedaz-gratisy-i5685481332.html

Mam w związku z tym pytanie - czy ktoś jeździł z Was może tym rowerem? Są tylko 2 rozmiary ram w rometach crossowych - 19 i 21 cali, a u mnie niestety nie ma ich w sklepach. Interesuje mnie oczywiście ten mniejszy - tylko jest pytanie czy i tak nie będzie on za duży na podany wzorst. A może ma ktoś inną propozycję fajnego roweru crossowego dla faceta? Jazda - trochę w mieście (Łódź) (głównie ścieżki) i poza miastem ale jednak w przewadze asfalt. Problem, że ma to być prezent niespodzianka... więc jest problem z przymiarką.

 

Odnośnik do komentarza

Cóż, z rowerami-niespodziankami jest ten problem, że może się okazać, że rozmiar ramy (lub w ogóle geometria) nie pasuje obdarowanemu.

 

Sam rower wygląda w porządku, w tej cenie. Natomiast o wstępnym dobieraniu rozmiaru ramy poczytasz tutaj: https://roweroweporady.pl/jak-dobrac-rozmiar-ramy-rowerowej/

Tylko patrz po pierwsze na długość nogi mierzonej po wewnętrznej stronie, po drugie nie na cale, a na długość pionowej rurki ramy (na stronie producenta powinna być gdzieś taka informacja).

Nie jest to idealny wyznacznik, ale do wstępnego wybrania rozmiaru powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza

Z rozmiarem ramy jest takie ułatwienie, że osoba dla której mam zakupić sprzęt jest bardzo podobnego wzrostu do mnie, na pewno za to ma lekko któtsze nogi. Przymierzałem się dziś do 19 calowego waganta - te ramy polskich producentów (krossa i rometa) wyglądają na oko identycznie. No i ta dziewiętnastka jest na pierwszy rzut oka jednak trochę za duża. Gdybym miał go kupić dla siebie to musiałbym zdecydowanie dłużej przymierzyć się do roweru. Ale niestety na razie nie ma zgody (ze strony główego sponsora prezentu) na rezygnację z niespodzianki... Sam jeżdżę na 18 calowym autorze reflexie więc mniej więcej wiem czego szukam - ale on jest przerobiony na fitnesa ;) (jak go kupowałem 9 lat temu i od razu kazałem wymontować amortyzator, to w życiu bym nie przypuszczał, że taki rower będzie miał taką nazwę - fitness).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...