Skocz do zawartości

Tylna przerzutka a układ na manetce


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

w swoim zimowym rowerze MTB podczas wymiany łańcucha postanowiłem zdemontować tylną przerzutkę w celu dokładnego przeczyszczenia (zimowy brud, nalot rdzy itd.) Przyznam, że robiłem to pierwszy raz i generalnie byłem zadowolony z rezultatu. Po naciągnięciu linki łańcuch zaczął płynniej zmieniać zębatki w zakresie w którym przeważnie jeżdżę. Problem zauważyłem podczas rutynowego czyszczenia i polega on na tym, że łańcuch znajduje się na innej zębatce niż wskazuje na to numer na manetce - np. fizycznie znajduje się na 7 zębatce podczas gdy manetka wskazuje 8. Dodatkowo przy ustawieniu na 2 zębatkę (prawie największą) łańcuch przeskakuje z 2 na 1. W czym może tkwić i jak to prawidłowo wyregulować? Która ze śrub za to odpowiada? 

 

Przerzutka tylna, to 8 rzędowa Acera Shimano. Przednia SR Suntour - nie przeżyła zimy i aktualnie jeżdżę na 2 zębatce. 

Odnośnik do komentarza

Regulujesz dwa elementy

1. zakres - ograniczasz śrubami H i L skrajne położenia

2. przesunięcie na kolejną zębatkę poprzez długość linki

 

z tego co piszesz to masz źle ustawioną długość linki (za luźną) - jak nie wypada ci łańcuch na zewnątrz to zakres w dół jest dobrze ograniczony

możesz podciągnąć (skrócić) długość poprzez śruby baryłkowe przy przerzutce i manetce (wykręcając wydłużasz pancerz i jest w nim więcej miejsca na linkę)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...