Skocz do zawartości

który rower wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wysłano dziś, 00:16

Witam, 
zwracam się z wielką prośba, chcę zakupić rower MTB. Mój wybór padł na dwa rowery i poważne schody zaczęły się....nie mogę sobie poradzić który wybrać  :(((
KTM Ultra 1964 29 z roku 2017, cena na Allegro około 3999pl
CUBE Attention 29 SL również z 2017 roku, cena około 3500pl. Czytałem specyfikacje tych rowerów i nie wiem na który się zdecydować  :(
bardzo proszę o poradę. Mam 182 i przekrok 85 cm więc rama 19 cali. Mieszkam na Mazurach więc jazda głownie po lasach, polnych drogach
Odnośnik do komentarza

Sztywna oś jest systemem mocowania koła. Poprzednio korzystano z systemu QR (Quick Release) z wsadzanym w otwór  szybkozamykaczem w formie metalowej wąskiej szpilki. W tym systemie nie było powtarzalności ustawienia koła względem klocków hamulcowych w zacisku hamulca tarczowego co było jego największą wadą. Przez to często klocki ocierały o tarczę. W systemie ze sztywną osią jest albo szybkozamykacz albo długi wkręt. Oba są wydrążonymi prętami wkręcanymi przez gwintowany otwór przez co pozycja koła jest zawsze identyczna. Przez to eliminujemy obcieranie klocków oraz zyskujemy dodatkową sztywność oraz brak możliwości poluzowania się przedniego koła na wybojach, co zdarza się w systemie QR. Wpływa to też pozytywnie na przyczepność i sterowność.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...