Skocz do zawartości

Cross czy góral ?


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet mi się podoba :)

Powiedz mi zy dobrze widzę i te 350zl więcej to jest tylko za te tarczowki?

I czy to się opłaca?

I jeszcze jedno różni się czymś od tego?

http://allegro.pl/2016-kands-avangarde-alivio-27s-hydraulika-alivio-i7034091201.html

Napisane jest, że Kands ma hydroformowaną ramę czyli teoretycznie lżejszą, czyli teoretycznie lepszą. A jak jest w praktyce to nie wiem.

Czy tarcze się opłacają? I tak i nie. Mają większą siłę hamowania, lepszą modulację i ... mogą być bardziej problematyczne w użytkowaniu (szczególnie niskiej klasy) i na pewno są trudniejsze w serwisowaniu (wymiana płynu, bo sama wymiana klocków jest prostsza niż w V-kach). Mogą pojawić się wycieki z zacisków. Póki jest na gwarancji to zrobią za free, potem musisz płacić.

 

Marka Ghost kiedyś mi się obiła o uszy. Ale nie wypowiem się bo nie pamiętam czy w dobrym, czy w złym znaczeniu. Osprzętowo wygląda lepiej niż Kands ale nie wiadomo jak ze zużyciem.

Odnośnik do komentarza

Rower crossowy, powinien lepiej spełnić Twoje wymagania. Weź pod uwagę Rometa Orkana 3M 2018: http://www.romet.pl/Rower,ORKAN_3_M,10,737,738,14840,2018.html, albo ewentualnie Orkana 2M.

Tarczówki faktycznie są bardziej skomplikowane, ale są po prostu lepsze. Sam mam tarczówki hydrauliczne, w moim przypadku poza przed sezonowym serwisem (parędziesiąt zł), są bez obsługowe.

Odnośnik do komentarza

Hmmm znalazłem jeszcze jeden rowerek i tu się zastanawiam dlaczego ten kroos b5 czy b4 jest tyle droższy od giant talon 1,2,3

Z mojego amatorskiego pla giant ma lepszy osprzęt czy to znaczy że płacimy tu za firmę i giant za te same pieniądze lepiej mi posłuży:) ?

https://www.olx.pl/oferta/rower-giant-talon-3-2017-CID767-IDqDHnP.html

katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/kross/39014/level_b4

Odnośnik do komentarza

jak chcesz porównywać cenę to tylko nowych, w przypadku używanych jest wiele czynników nie związanych z rowerem (np. jeden chce mało stracić, drugi szybko się czegoś pozbyć, trzeci może być oszustem ;)), 

 

osprzęt możemy porównać, choć nie porównamy jego zużycia,

 

nie wiem z którym krossem porównuujesz gianta?

 

moje minusy gianta (jeśli chodzi o osprzęt):

- kalmkomanetki  (lepiej było by mieć osobno klamkę i osobno manetkę)

- mechaniczne hamulce tarczowe (lepsze hydrauliki - chyba że chcesz jeździć podczas mrozów)

- amortyzator przeciętny,

- to nie jest fabryczny Giant, skoro są w nim części jest od Kross'a, Kellys 

Odnośnik do komentarza

Witam to znów ja

Może i dlug0 zastanawiam się nad moim wymarzonym rowerem ale też coraz więcej się dowiaduje i łatwiej mi rozglądać się po okolicy i stwierdzić czy to ten jedyny hehe

Otóż tak dziś znalazłem używany rower cube attention z powietrznym amortyzatorem jednakże nie oryginalnym a spinner aeris 650b

Osprzęt na deore xt rozmiar kół 27.5

Koszt roweru 2000 zł

Coś takiego

Co sądzicie?

Rama lekko porysowana poza tym chyba nie najgorzej

Wrzuciłbym zdjęcie ale nie wiem jak hehe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...