Skocz do zawartości

Pękająca linka hamulcowa


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wszystkim.

Od dwóch lat czytam dorywczo bloga "rowerowe porady" i o dziwo teraz dopiero  wypatrzyłem to forum.

Do rzeczy.

Niespełna rok temu przesiadłem się z górskiego roweru na krosowy który mi spasował i sobie chwalę, ale zjawisko zrywających linek hamulcowych trochę mnie irytuje. 4000km. przejechane i 2 przednie/3 tylne zerwane przy samym zacisku  mechanizmu hamulca tarczowego. Jaka jest przyczyna i jak na przyszłość zapobiec kolizji ?

 

Przerwana linka

0641fb41c016266e.jpg

 

Po wymianie.

e0cea06ca55f0df6.jpg

Odnośnik do komentarza

Trudna sprawa, szczególnie że nie mam takich hamulców. Może zobaczyć jak  taka linka wygląda po pewnym czasie użytkowania (jeszcze przed przerwaniem), może lepiej będzie widać które dokładnie miejsce ulega uszkodzeniu. Bo to tak w sumie wygląda, jakby linka zginała się przy samym zacisku w trakcie hamowania. Takie wielokrotne zginanie mogło by doprowadzić w końcu do przerwania.

Albo może linka obciera o obudowę hamulca i się przeciera ? I wystarczy dać trochę smaru ?

Możesz jeszcze sprawdzić miejsce w którym linka wychodzi z pancerza. Może coś się uszkodziło końcówkę pancerza i każde przesuniecie linki w pancerzu ją uszkadza, Może wymienić końcówkę pancerza, a może cały pancerz ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...