Skocz do zawartości

Lampka przednia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako że lampka przednia jest ostatnią rzeczą jaką potrzebuję do roweru, chciałbym zapytać doświadczonych rowerzystów co możecie mi polecić.

Przewidywany budżet oscyluje w granicach 200zł. Lampka ma służyć do jazdy MTB, a właściwie to dojazdu do domu gdy zastanie mnie noc, nie jestem miłośnikiem nocnej jazdy. Chciałbym żeby miała przynajmniej taką moc świetlną żebym mógł wrócić bezpiecznie do domu jadąc ~25km/h.

Nie chciałbym żebyście polecali mi "latarki". Lampkę Convoy zamierzam kupić do kasku. 

 

Znalazłem lampkę ProX Dual Power 2xCree. Jak widzicie tą lampkę? Chodzi mi głównie o techniczne aspekty tej lampki.

 

Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Może za dużo nie pomogę, bo też poszykuję aktualnie podobnego sprzętu.

Convoy raczej skreśliłem z powodu zbyt krótkiego czasu pracy (około 1 godziny) przy pełnej mocy. Z mocowaniem jej do kasku też nie jest tak różowo, bo nie za bardzo da się kupić sensowne dedykowane mocowanie.

 

Ten model Proxa który wybrałeś, pewnie będzie w miarę ok, z tym, że nie spodziewałabym się parametrów takich które podaje producent. Zamiast 1600 lumenów jest pewnie połowa tego  (co i tak powinno wystarczyć).

Jaki jest akumulator to już jest za to zagadka i loteria, nie wiadomo jakie ogniwa tam siedzą, na pewno nie ma deklarowanych 8000mAh, bo to by oznaczało, że pojedyncze ogniowo 18650 musiałoby mieć 4000 mAh, a tyle nie mają najlepsze markowe ogniwa Panasonica. Deklarowany czas pracy tez raczej można między bajki włożyć, 4,5 h, jest raczej niemożliwe przy tej cenie. (albo jest możliwe jeżeli lampka ma dużo mniej lumenów).

Z tymi Proxami jest taki problem, że jest to marka polskiego dystrybutora sprowadzającego towar z Chin. Dlatego nie ma praktycznie żadnych testów tych lampek w sieci.

 

Ja ostatnio przyglądam się tzw. markowym Chińczykom, czyli Magicshine i Nitefighter (jeszcze jest Solarstorm). Jest dużo recenzji tych lampek nie tylko na polskich stronach. Podobno ta sama fabryka je wypuszcza (te dwie pierwsze).

Model który mi się podoba to NITEFIGHTER BT40S (https://lampkinarower.pl/lampy-rowerowe-nitefighter/22-lampa-rowerowa-nitefighter-bt40s-1600lum-4x-cree-xp-g2-zestaw-na-rower.html), czyli to samo co Magicshine MJ-872 ( https://www.gumtree.pl/a-rowery/krakow/magicshine-+-lampki-rowerowe-zestaw-przednia-mj+872rt-tylna-mj+818-%2B-pilot-nowosc/1001295563360910469260209 ). 

Cena jest sporo wyższa, ale jest to w dużej części spowodowane lepszym akumulatorem, no i tym , ze jest to jednak markowy Chińczyk :)

 

Plus tego typu lamek, w tym tego Proxa jest taki, że akumulatory są w większości przypadków kompatybilne (tylko trzeba zwracać uwagę, czy wtyczka jest gładka czy skręcana).

Można więc np. kupić takiego Proxa, z prawdopodobnie słabym (na 99%) akumulatorem i jeżeli faktycznie okaże się, że nie wystarcza, to wtedy dokupić porządny na markowych ogniwach 18650, np. taki: 

https://lampkinarower.pl/glowna/31-pakiet-akumulatorow-do-lamp-rowerowych-nitefighter-6800mah.html (4 ogniwa 18650 Panasonica 3400 mAh) , albo coś pośredniego np. na ogniwach 2200 mAh, jest tego sporo, tylko lepiej jest uważać, czy producent podaje kto jest producentem ogniw.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...