Skocz do zawartości

Rower do XC, maraton do 8500 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Po wielu latach w końcu planuję zakup mojego pierwszego już porządnego roweru wink.png Kwota do 8500 zł. i teraz pytanie. Co sądzicie o tym Hardtrail-u 

 

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-chisel-expert-1x-2018

 

Jest to rower który mi zaproponowano, początkowo myślałem nad karbonem ale ze względu na koszt utrzymania, jak i większej delikatności tego materiału zrezygnowałem ;) Zresztą waga 11,06 kg do XC jest chyba wystarczająca żeby się po ścigać. :)  

 

Możecie również zaproponować mi co innego :)

 

Za pomoc bardzo dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza

Jeden z kolegów. m.in za moją namową kupił Chisela. Jest to wyśmienity rower moim zdaniem. Tylko cena trochę przesadzona jak za ulu. Ale Specialized to Specialized. To jest topowy rower alu. Nie ma żadnej różnicy w kosztach utrzymania roweru alu w porównaniu do karbonowego. Karbon jest wytrzymalszy niż alu jeśli o to chodzi. A jaki to ma być rozmiar ramy? I męska czy damska wersja?

 

Poczytaj te wątki:

https://roweroweporady.pl/f/topic/2586-specialized-chisel-nowy-aluminiowy-wyscigowy-ht/?hl=chisel

https://roweroweporady.pl/f/topic/2829-mtb-do-6000-zl/?hl=chisel&do=findComment&comment=21398

Odnośnik do komentarza

Widzę, że Jacek już podesłał link do mojego zakupu, to wiesz że ja dostałem u siebie 15 % zniszki pytaj i u siebie, koniec roku i mimo że na ten rower nie było przeceny bo model 2018 to dali fajny rabat i to bez jakiegoś specjalnego targowania, zapytałem tylko czy na przyszłoroczne modele mają jakieś zniszki  :)

 

Ale prosze nie pytajcie mnie o odczucia i tak dalej, bo jest to muj pierwszy rower i nie mam żadnego porównania. Na razie boli mnie trochę krzyż, ręce i d... . Ale to efekt nie jeżdzenia od dzieciństwa na rowerze. Krycha jestem ze Szczecina jak masz blisko to możesz wpaść i się przejechać

 

aaa ja też mam rozmiar L, ale z przodu dwublat. Ten model z dwublatem ma trochę inny osprzęt. 

Odnośnik do komentarza

Niestety ja Dolny Śląsk, ale liczę na jazdę próbną przed kupnem, myślę że na pewno odczuję dużą różnicę, po tylu latach targania się po trasach xc moim 15,5 kg rowerem  ;) Myślę że przecena będzie bo koniec roku ;)

 

Mam jedno pytanie. Jak wygląda sprawa całkowitego zablokowania zawieszenia ? Bo z tego co widzę nie ma manetki blokady na kierownicy. 

Odnośnik do komentarza

Rozmawiałem dziś z kolegą Z CozmoBike w Warszawie. Jeśli chodzi o dostepność to Chisel świetnie się sprzedaje i nie ma już ani sztuki 1x Expert na magazynach Specialized. Więc jeśli znajdziesz gdzieś w jakimś sklepie to bierz. 2x Expert jest dostępny. Gdybyś był zainteresowany to daj znać.

 

Kolega testował Chisela na ostatnim spotkaniu dla dealerów Specialized w górach. Mówi że jest nim zachwycony. Jest to jego zdaniem najlepszy alu MTB na którym kiedykolwiek jeździł. Zamierza kupić jak odłoży trochę kasy bo mówi że jest to zarówno świetny rower do pohasania jak i na tyle dobrze wyposażony i lekki że można nim startować w maratonach. Ale woli wersję 2x.

 

Co do blokady to u moich znajomych jakieś 8/10 blokad RockShox się zepsuło. Więc jest to jakiś bubel. Może dlatego Spec jej nie stosuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...