Skocz do zawartości

3 rowery - licznik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co prawda póki co mam jeszcze 2 sztuki, ale zastanawiam się jaki jest najprostszy i najmniej kosztowny sposób mierzenia podstawowych parametrów w czasie jazdy mając 3 rowery.

Widziałem, że liczniki obsługują 2 rowery. Prosta sprawa, przekładka.

Czy da się z tego korzystać na trzech?

Nie zależy mi na tym, żeby wyodrębniał rowery, może sumować.

pzdr

 

Odnośnik do komentarza

Napisałem z ciekawości do Sigmy, z pytaniem jakby to można było ogarnąć. Napisali, że w moim przypadku jest to do zrobienia.

Mam jeden rower na kołach 26", ten były liczony osobno i dwa będą na 28", dość zbliżonych oponach. 

Odpowiedziali, że oczywiście te na 28" będą liczone jako jeden rower.

Dla mnie jest ok. Interesowała mnie jak najmniejsza ilość dupereli, czyli tutaj przekladka tylko jednego licznika.

Jak już przestuje dam znać jak to hula.

pzdr

Odnośnik do komentarza

No tak, tak w zasadzie też można. Myślałam, że między trzema rowerami masz większe różnice. No i też, co kto lubi - dla Ciebie za dużo dupereli, a dla mnie samo przekładanie komputerka to już pitolenie, więc na szosie mam ten podstawowy licznik, a na MTB trzymam stary. Dzięki temu wiem, że nigdy ich nie zapomnę :) Poza tym na MTB interesują mnie naprawdę tylko podstawowe rzeczy, jak dystans całkowity (głównie w celach serwisowych) oraz... godzina, bo jeżdżę nim tylko w okolicznych laskach, gdzie ilość zrobionych kilometrów i prędkość mają drugorzędne znaczenie.

Odnośnik do komentarza

No tak, a jak licznik ogarnie, które dwie podstawki są od roweru "numer jeden", a która podstawka (ta jedna), jest od "roweru nr dwa"?

 

Nigdy nie miałem okazji używać licznika na dwóch rowerach, ale domyślam się, że jak się z jednej, fabrycznej podstawki, przełoży na drugą, to licznik wykryje i zapamięta
ją jako tę "drugą". A co będzie jak się potem przełoży do trzeciej podstawki...

 

To w sumie ciekawe, bo Sigma bardzo mało pisze na ten temat w instrukcji. Jak np. ustawić na nowo, która podstawka jest pierwsza - czy wystarczy wyjęcie baterii z licznika i wkładanie go po kolei do podstawek. Jak będziesz coś więcej wiedział na ten temat - napisz nam tutaj :)

Odnośnik do komentarza

Myślisz, że te Sigmy rozpoznają podstawki? Przyznam, że na to nigdy nie wpadłam. Prawdę mówiąc, myślałam, że one wszystkie są takie same (mówię o przewodowych, STSów nie używałam) i myk jest w kołach (choć też nie mam pomysłu, jak to dokładnie miałoby działać, ponieważ tak jak piszesz - Sigma jakoś mętnie to wyjaśnia, podobnie jak i wiele innych rzeczy w instrukcji). Zresztą u mnie z tymi podstawkami zawsze był bałagan, bo dla mnie one wyglądają tak samo i teraz z podstawką 16.12 mam w Base 1200, wcześniej używałam podstawki Speedmastera do licznika 16.12 i jakoś to działało. Ale faktem jest, że każdorazowo dotyczyło to układu 1 licznik = 1 rower.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Już wszystko jasne :)

Kupiłem Sigmę 16.16 STS (bezprzewodowa) i dwa dodatkowe zestawy do mocowania (w sumie trzy na każdy rower).

W czym tkwi sekret...

Otóż jest przycisk przy czujniku który przypina się do widelca :) dłużej przytrzymując można zmienić kolor diody która miga na tymże czujniku z drugiej strony.

Jeśli na zielono to rower nr 1, jeśli na czerwono to rower nr 2. Sprawa prosta :)

Ustawione jak wspomniałem, czyli dwa rowery jako nr 1 i trzeci rower jako nr 2.

Teraz zostaje tylko wpinać jeden licznik na rower którym akurat jadę i wszystkie dane są w jednym gadżecie.

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...