Skocz do zawartości

Cross do 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Ile ja już się naczytałem pytań od osób, które chcą kupić rower za 1500 złotych i nim skakać czy ostro pojeździć po lesie....

 

Ale podstawowy rower MTB za 1500zł powinien z godnością przyjąć ostrą jazdę i metrowe dropy na płasko.

Przynajmniej moje rowery wytrzymują ;) Jeden wart był katalogowo 2000, a drugi 1400 i żaden się na hopach nie połamał.

 

Bo rozumiem, że rama w droższym rowerze (tego samego typu) może być lżejsza, bo cieniowanie, hydroforming i inne zabawy, ale czemu miałaby być wytrzymalsza?

Odnośnik do komentarza

Jest manetka blokady i producent pisze że te piasty to niby są deore.

co do hamulców to sam nie jestem przekonany do tarcz, najchętniej kupiłbym taki rower tylko z "V"

 

a co powiesz jeszcze o Tym? http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5274148310&reco_id=720f1c6c-5bfb-11e5-91a1-fa163e1b0a15&ars_rule_id=802&ars_socket_id=30&ars_source=ars

 

Cholercia, patrzyłem nie na ten rower co trzeba, sorry :) Faktycznie Orkan 4.0 ma manetkę i Deore. To ciekawy rower, ale zastanawiają mnie hamulce egzotycznej marki Promax. Czy to cokolwiek jest warte, bo nie miałem z nimi do czynienia. Eries też prezentuje się ciekawie.

Odnośnik do komentarza

Ale podstawowy rower MTB za 1500zł powinien z godnością przyjąć ostrą jazdę i metrowe dropy na płasko.

 

Do pewnego czasu na pewno będzie przyjmował. Pamiętaj, że o wytrzymałości roweru nie mówi tylko rama. Jest jeszcze amortyzator, koła, opony. To wszystko przyjmuje na siebie uderzenia. Dołóż do tego rowerzystę, który waży 120 kilogramów i chce sobie poskakać. Może się tak zdarzyć, że rama nie wytrzyma. Wystarczy jedno walnięcie, mimo, że rower przetrwał sto poprzednich.

Odnośnik do komentarza

Cholercia, patrzyłem nie na ten rower co trzeba, sorry :) Faktycznie Orkan 4.0 ma manetkę i Deore. To ciekawy rower, ale zastanawiają mnie hamulce egzotycznej marki Promax. Czy to cokolwiek jest warte, bo nie miałem z nimi do czynienia. Eries też prezentuje się ciekawie.

teraz ten romecik na alledrogo jest za 1699 myślisz że to dobra okazja za te pieniądze? tym bardziej że wazę pare kilo wiec chyba lepsze piasty się przydadzą;-)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o wyposażenie, to bardzo podobne rowery. Kellys ma blokadę amortyzatora, której Unibike nie ma i to główna różnica jaką widzę. Jeżeli Ci na tym nie zależy, to brałbym tańszy/ładniejszy :)

 

Łukasz a hamulce alhonga v-brake? Bo tutaj czytałem różne opinie a wydaję mi się że przerzutki i hamulce to najważniejsze będą dla mnie. W unibike flash mamy shimano alivio więc wydaję mi się, że to wysoka półka. Tutaj płacę za rower sporo i nie wiem jak z tymi hamulcami bo w rowerze, który miałem przez 10 lat też miałem alhonga v-brake więc nie wiem czy to tak dobre hamulce, że nadal z nich się korzysta czy może kellys chciał oszczędzić na hamulcach?

Odnośnik do komentarza

teraz ten romecik na alledrogo jest za 1699 myślisz że to dobra okazja za te pieniądze? tym bardziej że wazę pare kilo wiec chyba lepsze piasty się przydadzą;-)

 

To bardzo dobra cena, jak za taki rower.

 

A co to za maszyna ?

KROSS CROW RUBBLE DEORE XT HYDRAUL. MAGURA

 

Pisałem do Krossa kiedyś z pytaniem o ten rower, ale niestety nie odpisali. Cóż... jeżeli Ci się podoba (bo wygląd ma trochę archaiczny), to nie wygląda to na złą propozycję w tej cenie.

 

 

Łukasz a hamulce alhonga v-brake? Bo tutaj czytałem różne opinie a wydaję mi się że przerzutki i hamulce to najważniejsze będą dla mnie. W unibike flash mamy shimano alivio więc wydaję mi się, że to wysoka półka. Tutaj płacę za rower sporo i nie wiem jak z tymi hamulcami bo w rowerze, który miałem przez 10 lat też miałem alhonga v-brake więc nie wiem czy to tak dobre hamulce, że nadal z nich się korzysta czy może kellys chciał oszczędzić na hamulcach?

 

Nie przesadzałbym, że Alivio to jakaś wysoka półka, komplet kosztuje 70 złotych. Szczerze mówiąc przy V-brake właśnie nie zawracałbym sobie tym aż tak bardzo głowy. Jeśli Alhonga nie spełni Twoich oczekiwań, wymienisz je sobie np. właśnie na Alivio za 70 złotych. Ale jeśli nie chcesz grzebać przy rowerze, to bierz Unibike :)

Odnośnik do komentarza

A co to za maszyna ?

KROSS CROW RUBBLE DEORE XT HYDRAUL. MAGURA EVADO

http://allegro.pl/kross-crow-rubble-deore-xt-hydraul-magura-evado-i5657562797.html

Posiadam takiego Krossa Rubble Crow od roku. Zrobiłem nim jakieś 2500 km. Jeździ się na tym przyjemnie. To mój pierwszy dorosły rower, nie mam porównania z innymi nowymi modelami. Hamulce są bardzo dobre, przez rok nie musiałem z nimi nic robić.

 

Jest to jednak kilkuletni leżak magazynowy, więc:

- na starcie miałem problem z łańcuchem (jedno oczko poluzowane, założyłem spinkę)

- osłonki i ich końcówki na linkę przerzutek popękały (wymieniłem na nowe)

- ciągle coś mi skrzypi jak mocniej pedałuję, wymieniłem ostatnio sztycę ale dźwięki dochodzą bardziej z korby. Raz lokalny serwis czyścił mu suport bo się wdarł brud w miski i wtedy czułem takie przeskakiwanie korby co obrót

 

Minusem jest też fakt że kupiłem damkę a to mniej praktyczna rama jeśli chodzi o przypinanie akcesoriów typu zapięcia, pompka, torebki. Ale skusiłem się osprzętem Deore w tej cenie.

 

Mimo minusów bardzo lubię ten rower. Dzięki niemu pokochałam kolarstwo, nabijam kolejne kilometry na Endomondo i w pewnym stopniu pomógł mi schudnąć 17 kg od maja.

 

Gdy się już człowiek rozpędzi to mknie na nim jak strzała. ;-)

Odnośnik do komentarza

 

Pisałem do Krossa kiedyś z pytaniem o ten rower, ale niestety nie odpisali. Cóż... jeżeli Ci się podoba (bo wygląd ma trochę archaiczny), to nie wygląda to na złą propozycję w tej cenie.

- no właśnie - jest on z wyglądu trochę "przyciężki" nawet na ramie 17', Ciekawe ile waży ?

Myślę jeszcze o SPARTACUS CROSS 4.0

 

PS

zonkinho

a jak się sprawuje amor ?

 

PS 2

moja jazda to w 75 % cykl miejski ;-)

Odnośnik do komentarza
Witam. Jestem nowy więc przedstawię się Łukasz, 26lat.
 
Poszukuje roweru crossowego do 1500zł .

 

Problem polega na tym że mój wzrost to 195 i ciężko dobrać mi rower z odpowiednią ramą.

 

Może macie kilka ciekawych propozycji. Nie jestem dość wymagając co do osprzętu. I tak za taką cene to raczej ,,grubej" maszyny nie kupię.

 

Czekam na kilka odpowiedzi ze sklepów internetowych, jak coś mi podeślą to wrzucę kilka linków.

 

Posiadałem rower mtb Leader Fox lecz ukradli mi z pod klatki. Kupowaliście rower przez neta nie ma z tym problemu?

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Problem polega na tym że mój wzrost to 195 i ciężko dobrać mi rower z odpowiednią ramą.

 

To prawda, oferta rowerów z dużymi ramami nie jest aż tak rozbudowana. Przejrzyj rowery od Unibike, tam powinieneś znaleźć dobry rozmiar.

 

Odnośnie kupowania przez internet - przy Twoim wzroście wolałbym mimo wszystko przysiąść się do roweru przed zakupem. Problemów z kupowaniem zwykle nie ma, ale odsyłanie roweru, jeżeli rozmiar Ci nie podpasuje, to upierdliwa sprawa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...