Skocz do zawartości

Rower do 5 tys. zł TREK SUPERFLY 5 vs. CUBE REACTION GTC 2x carbon vs. SPECIALIZED 2017 ROCKHOPPER PRO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozważam zakup roweru i biorę pod uwagę:

- TREK SUPERFLY 5 2017

- CUBE REACTION GTC 2x carbon red 2017/ ew. jakiś niższy model np. LTD RACE bo ten Carbon dość drogi

- SPECIALIZED 2017 ROCKHOPPER PRO 29

To będzie mój pierwszy rower tej klasy, jestem początkujący i chciałbym mieć ten rower na długo. Głównie do lasu, drogi polne i czasem na szosie.

Co sądzicie?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza

No więc jeśli chodzi o Trek Superfly 6 to dostajesz bardzo dobry rower, z bardzo dobrą dożywotnia gwarancją na ramę z bardzo dobrym amorem. Jego osprzęt i hamulce są dla mnie lekką zagadką. Owszem jeździłem na grupie GX ale bardzo krótko. Wszystko działało dobrze ale to stosunkowo nowa grupa i trudno powiedzieć jak będzie z jej jakością długoterminową. To samo dotyczy hamulców SRAM Level T. Jeśli chodzi o koła to wszyscy na nie narzekają ale nie zmienia to faktu że jest to bardzo dobry rower. Nie kupiłbym tego roweru ze względu na jedną cechę. Brak sztywnej osi z tyłu. To oznacza problemy z regulacją tylnego hamulca. W rowerze za tyle pieniędzy powinny być dwie sztywne osie.

 

Scott Scale 950 jest ciekawym dziwolągiem. Z jednej strony ma świetny amor Fox Float 32 na którym sam jeżdżę. Jego praca podoba mi się bardziej niż RockShox Reba. Sam ten amor w detalu kosztuje w pobliżu 3000 zł. Dla porównania Reba RL kosztuje koło 2000. Z drugiej strony wyposażono go w kombinowany napęd 10-biegowy. Ma to swoje wady i zalety. Z jednej strony przebiegi na łańcuchu 10-biegowym będą dłuższe niż na 11-biegowym. Z drugiej strony nie jest to najnowszy typ napędu jeśli ma to dla kogoś znaczenie. Hamulce odstają niestety jakością i są klasy Shimano Alivio. No i znowu nie mamy tylnej sztywnej osi.

 

Ciekawy wybór. A ja wybieram coś zupełnie innego.

 

Alternatywy

 

Specialized Epic HT 29

Dwie sztywne osie, amor Reba RL, napęd 2x11 SLX/XT, hamulce Shimano Deore, przyzwoite koła. Cena zwykle 5500-5900.

 

Rose Count Solo 2

Podobna cena, sztywnie osie, Reba RL, SLX 11, dobre koła.

 

Poczytaj ten Wątek:

https://roweroweporady.pl/f/topic/2829-mtb-do-6000-zl/?hl=%2Brose+%2Bcount

Odnośnik do komentarza

Rose ma swojego przedstawiciela we Wrocławiu, który posiada rowery testowe (nie wiem jak w tej chwili, bo wiem że ostatnio sprzedawał je). Już miałem lecieć do Wrocławia obejrzeć i przejechać się na nim ale okazało się, że właśnie sprzedał. Jak byś się zdecydował na Rose to zostaje ci zamawianie prawie w ciemno, bo możesz go kupić przez internet zrobić delikatną jazdę próbną i jak ci nie będzie pasował oddać na ich koszt.

 

Podobno bardzo ładnie im schodziły te modele i zostało kilka u producenta i teraz chyba już Rose SOLO 3 będzie na tapecie. 

 

Ja po zasięgnięciu wiedzy z tego jak i konkurencyjnego forum zdecydowałem się jednak na  Specialized CHISEL EXPERT – 2X, tym bardziej że żona dała zielone światło :)
S

. Jeszcze go nie mam i nawet go nie widziałem bo w tej chwili jestem na 2 tyg kursie, ale jak wrócę do domu to zajmę się tematem. 

 

Ja w prawdzie jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę w temacie rowerów, bo dopiero zaczynam przygodę rowerową, ale z tego co do tego czasu zdążyłem się dowiedzieć to wybrał bym  Specialized Epic HT 29 którego też miałem na myśli do puki żona nie zwiększyła mi limitu na rower  :D

Odnośnik do komentarza

Dzięki bardzo za te opinie i propozycje.

Ten Specialized Epic HT 29 fajny jednak już kwota jest sporo wyższa 6 tys. zł. W tej cenie już też są dużo lepsze Treki (Supperfly 7 czy Procaliber 6) w aktualnych promocjach. Tego SPECA już pewnie też w okolicy nigdzie nie ma (Trójmiasto) bo wszędzie gdzie byłem to mi mówili tylko o Rockhopper Pro.

Tej firmy ROSE wogóle nie kojarze więc już nie chcę wchodzić w kolejne marki :)

Mam nadzieje że na moje aktualne zapotrzebowanie Superfly 6 nie będzie aż takim złym wyborem :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...