Skocz do zawartości

Cross do 3000


Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed wyborem między dwoma rowerami crossowymi, CUBE Nature Pro 2017 i SPECIALIZED Crosstrail Elite Disc z 2016.
Rowery są w zbliżonej cenie, poniżej linki do stron producentów.

https://www.cube.pl/rowery_2017/trekking/nature/cube-nature-pro-blackngrey-2017/
https://www.specialized.com/pl/pl/men/bikes/fitness/fitness/crosstrail/crosstrail-elite-disc/106440

 

Na pierwszy rzut oka widać, że:

  • CUBE ma wyższą klasę przerzutek z tyłu (XT do Deore),
  • obydwie kasety są 10-rzędowe, ale kaseta Speca ma szerszy zakres (11-36 do 11-34),
  • CUBE ma 3-rzędową korbę, a nie 2- (48x36x26 do 44x32), co daje więcej przełożeń, zarówno twardszych, jak i miękkich, ale też większą masę i (teoretycznie) utrudnia zmianę przełożeń,
  • jeżeli chodzi o geometrię to są bardzo zbliżone, nie wiem jak różnią się pod względem wagi,

 

Mają jeszcze jakieś różnice, których nie widzę? Które hamulce, amortyzatory są lepsze?
Który wybrać?

Odnośnik do komentarza

Ja bym kupił MTB 29 cali. Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych rowerów. Nada się i do miasta a nie ma lepszego roweru w teren, nawet lekki. Problem z crossem jest taki że za 3000 dostaniesz rower z kiepskim amortyzatorem podczas gdy kupisz MTB to w tym budżecie dostaniesz już w miarę przyzwoity amortyzator powietrzny.

Powiedziałbym tak. Jeśli 70% asfalt i do 30% lekki teren to może i cross ale jak chociaż połowa w terenie to MTB 29-er.

Z tych które podlinkowałeś Spec ma podły amor, podłe hamulce, archaiczny suport, przyzwoitą rama i napęd. Korba 44/32 jest dosyć uniwersalna. W Specu jest zawsze taka zasada że przyzwoite rowery zaczynają się od modeli Comp. Sport i Elite są zawsze kiepskie.

Jeśli chodzi o Cube to przyzwoita rama i napęd, klasyczna, przyzwoita korba trekkingowa, podły amor, podłe hamulce.

Jak cross to dla mnie z tańszych np Romet Orkan 5 a z porządnych np. Radon Scart 7.0 za 800 Euro.

A w MTB za 3 tys to chciałbym mieć osprzęt minimum Deore i amor powietrzny typu Suntour Raidon albo porządny olejowo-sprężynowy typu Rockshox. Najtańszy przyzwoity MTB 29 to Romet Mustang 29. Chodzi zwykle po ok. 2600

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź!
Obawiam się, że w moim przypadku będzie to właśnie bardziej 70% asfalt, 30% teren, dlatego jednak jestem za crossem.
Romet rzeczywiście dobrze wygląda, jednak nie odpowiada mi rama, CUBE i Spec mają zdecydowanie dłuższą geometrię (górnej rurki) przy tej samej długości rury podsiodłowej. Z Radonem jest taki problem, że go nigdzie nie "przymierzę".

 

Masz może jeszcze jakąś propozycję? Najlepiej o właśnie wydłużonej ramie.
Jeżeli nie, to wezmę tego Speca, przy podobnych amortyzatorach i hamulcach, jego napęd bardziej do mnie przemawia.

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz Speca to proponuję poszukać Crosstrail Comp Disc 2016. Tak na szybko widzę za 3600 ale może można znaleźć taniej. Comp jest na innej, lżejszej i lepszej ramie i na dobrym amorze. Ta geometria jest złudna. Mam Crosstrail Expert 2015 i jest to świetny rower ale trochę przymały. Mam M przy 175 wzrostu i sztycę wyciągniętą na max i wydłużony mostek. Technicznie nie mam mu nic do zarzucenia ale idzie na sprzedaż bo wszędzie tam gdzie nim jeździłem, jeżdżę na 29 cali.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...