Skocz do zawartości

Witam po długim czasie.


Rekomendowane odpowiedzi

Długo się tutaj nie odzywałem, ale już jestem.

 

Sprawa jest tego typu, że jednak zrezygnowałem z zakupu nowego roweru, ponieważ miałem to w planach i wycofałem się z tych planów.

 

Dałem do reperacji swój stary rower, do mechanika, który akurat mieszka blisko mnie, dwa bloki dalej.

Jak już wspominałem na forum, posiadam stary rower rometowski, z ramą, koła 26, kolor wiśniowy, a kupiłem go jakoś w 2003 r. jeszcze z państwowego zakładu ROMET, ale wtedy już firma państwowa była na upadłości.

 

To taki normalny rower, bez żadnych biegów, bez przerzutek i nie był drogi, ale za to wytrzymały, bo wszystko w tym rowerze jest stalowe.

Dawny ROMET tylko takie rowery produkował.

Miałem z nim po wielu latach od zakupu pewne problemy, ponieważ był bardzo wyjeżdżony przez lata i części w nim się zużywały.

Najbardziej problemy miałem z suportem, z koronkami i kulkami, ale to chyba są częste problemy w rowerach, ponieważ to napędza rowery, za pomocą pedałowania.

Kilka razy była wymieniana korba, suport, koronki, bo za każdym razem coś tam się psuło, koronka była pogięta i kulki się miażdżyły.

To były jakieś chińskie, beznadziejne części, ale tego jest teraz pełno na rynku z Chin.

Przez dłuższy czas w ogóle nie jeździłem na rowerze, ponieważ był niesprawny technicznie, a ja już miałem dosyć ciągłych napraw i wymiany tych części o których wspominałem.

 

Jako że rower jednak jest mi potrzebny, nie tylko do rekreacji, po raz kolejny dałem go do mechanika i on powymieniał wszystko nowe, nie mówiąc już o nowiutkiej korbie, która kosztowała ponad 50 zł.

Cały komplet, z nakrętkami i suportem.

Mam nadzieję, że teraz będzie wszystko dobrze i tak szybko nic się w suporcie i koronce nie popsuje.

Rower po za tym jest bardzo dobry, wytrzymały, tyle że był wyjeżdżony przez lata i prawie wszystko w nim było wymieniane, nawet łańcuch był wymieniany na nowy, bo stary łańcuch się rozciągnął od jeżdżenia.

Trochę rdzewiał, ale jakieś tam nakrętki wymieniłem na nowe.

Ostatnio nawet kupiłem do niego światełka odblaskowe na koła w rowerowym, bo nie było.

Oświetlenie rowerowe również kupiłem.

 

Tu miałbym takie pytanie, jaki suport w rowerach jest najlepszy, skręcany, czy jakiś inny?

Chodzi o to, żeby, w momencie pedałowania nic tam się nie luzowało i nie pogięły się koronki.

Chińskie części do rowerów to chyba nie nadają się do niczego?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...