Skocz do zawartości

Wymiana tarcz hamulcowych.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,chce wymienić hamulce w swoim rowerku.Zakupilem już slx m7000 i zastanawiam się nad dokupieniem tarcz do nich.Teraz mam hamulce m395 bodajże. Czy mógłbym narazie pozostawić te tarcze czy lepiej zakupić jakieś pod slx.

Jeśli tak to czy kupować Ice tech czy normalne.

Duża różnica?

Ewentualnie ktoś może coś polecić na przod 180 i tył 160.

Dzięki.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dla mnie żadna różnica w tarczach. Ale nie jeżdże po długich zjazdach w górach. Mam tarcze IceTech w jednych kołach, w drugich SLX. Jakbym je zajechał co chyba wcale nie jest łatwe, to znowu kupię SLX. Myślę że możesz sprobować zostawić obecne ale sądzę że siła hamowania będzie gorsza w stosunku do lepszych tarcz. Ostatnio zalożyliśmy tarcze Tektro do hamulców M615 bo takie były pod ręką. Od razu widać było gorszą siłe hamowania.

Odnośnik do komentarza

Wujgregor, zerknij jeszcze do tej tabelki: http://www.shimano-katalogi.com/pliki/katalog_WOP/tarcze_przewody.pdf

Część z tarcz Shimano, te tańsze modele, są kompatybilne jedynie z klockami żywicznymi i nie są przeznaczone do klocków metalicznych.

Jeżeli w nowych zaciskach będziesz miał metaliczne klocki, a tarcze nie będą dedykowane pod metaliki, mogą pojawić się nieprzyjemne hałasy podczas hamowania. No i sama tarcza będzie krócej żyć.

Można to wtedy rozwiązać na dwa sposoby - dokupić klocki żywiczne SHIMANO G02S (ok. 60 zł za komplet na dwa koła), albo wymienić tarcze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...