Skocz do zawartości

Porada w wyborze typy roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Gravela nigdy nie miałem. Napewno kiedyś spróbuję. Natomiast ćwiczyłem bardzo agresywną jazdę crossem po brukach i tłuczniach na drogach pożarowych Puszczy Piskiej na oponach 700x42 i ciśnieniu rzędu 50-60 PSI. Słabo się skończyło. Leczyłem przepuklinę pachwinową pół roku. Nie wiem jak dla kolegi ale jak dla mnie to Gravel mógłby być pod warunkiem że brałby dosyć szerokie opony. Bo jedyne czym można zapewnić względny to komfort to szersze opony na niższym ciśnieniu. Jest kilka modeli do których idzie nawet wsadzić opony MTB 29x2.0. Ale większość bierze tylko do 35. Jak ktoś ma młody kręgosłup to ok. Ale dla mnie minimalna szerokość opony na takim rowerze to jakieś 700x47 czyli jakieś 1,75-1.8 cala i niższe ciśnienie na szutry, gruntówki, bruki i pożarówki.

Odnośnik do komentarza

Chciałem się jeszcze dowiedzieć jak mierzyć ramę w tym typie. Przelicznik brać z rowerów szosowych czy trekkingowych ?

 

Długość nogi od strony wewnętrznej to 86cm. Rower na którym teraz jeżdżę ma 580cm(23 cale). Jeździ mi się na nim dobrze, ale rower brata na którym również jeździ mi się dobrze ma 530cm. Powiedziałbym nawet że bardziej agresywnie. I stopa na tym mniejszym jest w najbliższym punkcie około 5 cm od koła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...