Skocz do zawartości

Cube Curve Pro , Unibike Crossfire czy może Kands ?


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich :)

 

Czytając wiele tematów spędziłem dość sporą ilość czasu na wyszukiwanie roweru odpowiedniego dla siebie.

Rower służyłby mi głównie do częstej jazdy na terenach utwardzonych, i sporadycznych wycieczkach poza miasto.

Na początku bliżej mi było do zakupu roweru MTB 29er, ze względu na to iż pomyślałem że jednak czasem może wystąpić możliwość pojechania w trudniejszy teren, jednak ostatnio zmieniłem zdanie.

Przez stwierdzenie "trudniejszy teren" na pewno nie mam na myśli ciężkich terenów górzystych, tylko sporadyczne nierówne tereny podmiejskie, piasek czy drogi szutrowe.

 

Z racji że jest to mój drugi rower w życiu, a do tego mam już  dość długi rozbrat z jazdą planowałem kupno czegoś tańszego, jednak czytając wiele wątków na forum stwierdziłem że chyba jednak warto dopłacić i mieć rower który teoretycznie będzie mi dłużej służyć.

 

Wybrałem trzy modele, które mogę zakupić stacjonarnie a to dla mnie duży plus. Niestety nie jestem wstanie ocenić czy cena jest adekwatna do oferowanej jakości.

 

1. Cube Curve Pro - szczerze mówiąc najbardziej podoba mi się wizualnie

https://www.cube.pl/rowery_2017/trekking/curve/cube-curve-pro-greynflashorange-2017/

 

2. Unibike Crossfire

http://www.unibike.pl/unibike2016/crossfiregts.html

 

3. Kross Evado 4.0

http://www.nartyrowery.pl/lato/rower-kross-evado-40-grafitowy-niebieski-mat-model-2016

 

+ zainteresował mnie polecany na forum Kands Avangarde

http://kands.pl/portfolio_page/28-kands-avangarde/

 

Czytając opis roweru Cube Curve Pro idealnie trafia on w moją osobę ponieważ jest on polecany dla początkujących i nadający się na każdy teren, nawet ten trudniejszy. Tak samo opony wyglądają na podobne do widzianych w rowerach MTB, tak samo "masywniejsze" wydają się w Unibike i Kands, jedynie w Krossie opony wyglądają na cieńsze. Wiem że to tylko opony które można zmienić, jednak przy Krossie ten Cube wygląda na bardziej uniwersalny, który lepiej może poradzić sobie z nierównościami.

 

Niestety przy jednym temacie przeczytałem że rower Cube Curve ( zwykła wersja nie Pro ) jest jednak słabym wyborem w tym zakresie cenowym.

 

Z góry przepraszam za tak długi post, jednak mam nadzieję że uzyskam od Was jakieś porady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Z tym Rometem, to może trzeba założyć wątek dla poszukujących crossa w przedziale do 2 i do 3 tys. i wskazać w nim Orkany 4 i 5 :) To dla tych mniej zdecydowanych, i nie szukających konkretnego producenta. Przeciwnicy Rometa założą swoje wątki :D
 

Także @DocBrown jeśli nie wymarzyłeś sobie "swojego" producenta, to tak jak wyżej niet napisał, Orkany w swojej kategorii i przedziale cenowym wchodzą na pudło ze złotym medalem :D

 

@niet A za te polecanie Rometów to chyba czas już prowizję zgarnąć, może być w rowerach :D

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za odpowiedzi :)

 

Wiem, wiem czytałem o tym Romecie i wierzę że jest on najlepszy w tym przedziale cenowym, jednak niestety nie do dostania stacjonarnie u mnie.

Przedział cenowy to jakieś 2000, lekko do przekroczenia.

Nie dodałem że te tego Cube mógłbym kupić coś za lekko ponad 2000 ,a crossfire z 2016 za 1880 zł, kross niestety już wykupiony.

Odnośnik do komentarza

Generalnie rowery są do siebie zbliżone. Jak Romety odpadają i bazujemy na Twojej liście, to ja odrzuciłbym Kandsa, pomijając napęd, amory są pdobne w każdym, ten wygląda kiepsko dodatkow od stony wizualnej, no chyba że jest niefotogeniczny :) Widyweałem ładniejsze Kandsy z podobnejpółki cenowej. Unibike chyba tez nie wnosi nic ciekwaego, chociaż vki wcią mają wielu zwolenników, którzy wolą vki niż podstawowe hydrauliczne. Zostaje Cube i Kross. Jeden i drugi producent ma dość wysoką cenę do jakości/osprzętu,  w porównaniu np. do wyeliminowanego Rometa. Zostają dwa podobne rowery, przy czym Cube ma lepszą tylną przerzutkę, a to właśnię nią najwięcej się pstryka. Hamulce wg mnie chyba porównywalne. Waga prawie 1 kg. na korzyść Cuba, a to spora różnica. Jeśli bliżej z decyzją z całej listy masz do Cuba, to jest chyba jedynym typem. No chyba, że już pojawił się nowy zawodnik.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć to znowu ja :)

 

Dzięki wielkie za porady, byłem oglądać na żywo tego Cube i naprawdę chętnie bym go sobie sprawił.

Problem w tym że niestety jestem bardziej ograniczony budżetowo niż myślałem :(

Dzisiaj będąc w Inter-Sport przejechałem się na rowerze Giant Roam 4 , i bardzo sympatycznie się jechało, jednak domyślam się że sprzętowo nie jest to dobry wybór.

Co myślicie, czy za cenę 1599 warto ?

link : http://www.markowerowery.pl/rower-giant-roam-4-2017-1361.html

Odnośnik do komentarza

Tego Gianta nie warto kupować. Kiepski osprzęt.

 

 

"Czytając wiele tematów spędziłem dość sporą ilość czasu na wyszukiwanie roweru odpowiedniego dla siebie.

Rower służyłby mi głównie do częstej jazdy na terenach utwardzonych, i sporadycznych wycieczkach poza miasto.

Na początku bliżej mi było do zakupu roweru MTB 29er, ze względu na to iż pomyślałem że jednak czasem może wystąpić możliwość pojechania w trudniejszy teren, jednak ostatnio zmieniłem zdanie.

Przez stwierdzenie "trudniejszy teren" na pewno nie mam na myśli ciężkich terenów górzystych, tylko sporadyczne nierówne tereny podmiejskie, piasek czy drogi szutrowe...."

 

 

Może warto pomyśleć o zakupie roweru typu Gravel?? Może rower fitnessowy??? Schodząc z ceną pojawia się problem kipskich i ciężkich uginaczy.

 

Odnośnik do komentarza

Ja za namową aktywnych kolegów z tego forum zamówiłem w sobotę Rometa Orkana 4 2017 :)

 

Dzisiaj dojdzie przelew to pewnie wyślą go i będzie może jutro lub we środę... w sklepie Konaworld z Warszawy ktoś wklejał link, że był za 1850zł +30 zł wysyłka, teraz mają za 1999zł, ale napisałem do nich i bez problemu się zgodzili sprzedać po "starej" cenie :)

 

W porównaniu do Unibika ma mieć lepszy amortyzator, blokowany na kierownicy, z przodu przerzutka Alivio, z tyłu Deore, korba Alivio, hamulce tarczowe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...