Skocz do zawartości

B`twin triban FB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie jeżdżę na rowerze crossowym - herculesa spyder i przymierzam się do zmiany na coś ze sztywnym widelcem. W oko wpadły mi modele oferowane przez decathlona a mianowicie tribany 520 i 540 FB. Co o nich myślicie ? czy warto dokładać te 600 zł i mieć osprzęt Tiagry ? jest jeszcze opcja nad którą dosyć mocno się zastanawiam - wymiana osprzętu w moim starym rowerze tj. wymiana widelca na sztywny. 

Odnośnik do komentarza

Na forum wszyscy na Ty.

Merida Speeder 300 jest z grubsza rowerem któremu zabrano kierownicę szosową i wstawioną prostą. Czyli tzw. rower typu hybrid/fitness. Opony są szersze niż w rowerze szosowym a pozycja bardziej wyprostowana dzięki ramie o trochę innej geometrii. Napęd jest tu akurat szosowy ale niezbyt górski bo ideą tego roweru była szybka jazda po mieście i jego najbliższych okolicach. Miałem rower tego typu i nie jestem ich zwolennikiem. Jak ktoś chce jeździć na długie trasy bez bagażu po asfaltach, to najlepszym do tego rowerem dla amatora jest rower szosowy z geometrią endurance, najlepiej z hamulcami tarczowymi. Któryś z kolegów tu z forum, ma Merida przełajówke. Wolałbym już kupić ją niż takiego Speedera 300. Podstawowa sprawa w jeździe poza miastem na takim rowerze to brak możliwości ukrycia się przed wiatrem. Na kierownicy szosowej jest od tego dolny chwyt. Tu aerodynamika jest straszliwe upośledzona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...