Skocz do zawartości

Problem z piasta shimano nexus


ads

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli manetka i linka chodzą bez problemów to wygląda na jakiś problem z reduktorem w piaście (tak naprawdę nexus 8 to piasta 4 biegowa z reduktorem), a to oznacza, że bez rozebrania się nie obejdzie.

 

Inna możliwość: jakiś feler (niedokładne wykonanie) w piaście i mimo wyregulowania jej, tak aby znaczniki na 4 biegu były w jednej linii coś jest nie tak. Możesz poeksperymentować i zmienić naciąg linki (stopniowo odchodząc od równego ułożenia znaczników) obserwując czy jest lepiej/gorzej. Ale w zakresie +/- 3mm.

Odnośnik do komentarza

Mógłbyś zrobić zdjęcie jak odczepisz linkę (ale nie odkręcając zamocowanej na niej śruby) od piasty? Może po prostu jest mocno przycięta, ale dziwnie to wygląda na zdjęciu. Jak ją zdjąć jest pokazane w którymś z filmików z linków, które podałem w pierwszej odpowiedzi.

 

Co do poprowadzenia linki: wydaje się ok, ale nie widzę jak biegnie na odcinku od pancerza (od dołu). Tutaj:

si.shimano.com/pdfs/dm/DM-CASG001-00-ENG.pdf

 

masz opis (strony 26-28, szczególnie uwaga na 28 po prawej).

BTW Łańcuch zdecydowanie do wymiany. Korozja jest nawet na nakrętce osi i śrubie zamocowanej na lince. Dziwnie wyglądają także okolice ramy, gdzie przykręca się oś koła. Rower po jakiś przejściach?

Odnośnik do komentarza

W pierwszej odpowiedzi dałem Ci dwa linki, co najmniej jeden z nich ma film jak się zdejmuje linkę + opis, a drugi jak się ją ustawia. Zaglądałeś chociaż w te linki?

 

Zaś w mojej ostatniej odpowiedzi dałem linka (wraz z numerami stron) manuala z strony Shimano.

 

Po zdjęciach widzę, że śruba na lince jest niestarannie zamocowana.

Odnośnik do komentarza

"ok mam zdjac ja i zrobic zdjecie tak?"

 

Tak, proszę. Chciałbym zobaczyć jak jest przykręcona śruba na lince. W śrubie jest otwór, przez który przewleka się linkę, a całość skręca się nakrętką. Generalnie, nie odkręcaj jej na razie.

 

"i wez mi powiedz jeszcze jak ja zalozyc pozniej"

 

To może ja wkleję bezpośrednie linki do filmów (+ polecam pdf od Shimano -- link podawałem z numerami stron).

 

Jak na tym filmiku (sam początek), tylko w odwrotnej kolejności:

 

Choćby jak tutaj (8:33):

 

(bardzo ładnie jest pokazane jak powinna biec linka)

 

 

Rada: przed zdjęciem wrzuć pierwszy bieg -- będzie wygodniej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...