Skocz do zawartości

rowerowy prezent


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

 

Moja Mama wkrotce obchodzic bedie 60. urodziny. Wzialem ja troche pod wlos i dowiedzialem sie ostatnio, ze zbiera kase na rower miejski. Mama od dawna nie jezdzila, ale chce to zmienic, a ja razem z bratem zamierzamy wlasnie taka niespodzianke jej sprawic:) postanowilismy wydac do 1000 pln na rower. Ma to byc miejski rower z koszykiem jak wyplynelo w trkcie wywiadu:) i teraz prosze o pomoc, bo mam 2 typy:

 

https://www.goride.pl/holenderki/le-grand-madison-4-2016?from=listing&campaign-id=20

 

oraz

 

https://www.decathlon.pl/rower-miejski-elops-520-id_8378613.html

 

nie mamy wielkiego doswiadczenia z rowerami, choc sami ich uzywamy. Rowar na pewno nie bedzie ciezko eksploatowany, dlaego tez nie chcemy wydawac na niego wiecej pieniedzy, wazna jest zeby mial choc 3 przelozenia i prezentowal sie fanie, no i oczywiscie mial koszyk;)Moze jakas madra glowa cos podpowie?

 

Pozdrowka!

Odnośnik do komentarza

Nie mam roweru miejskiego, ale od osób posiadających tego typu rower słyszałem, że często proponowane 3 biegi w piaście zdecydowanie nie wystarczają do wygodnego użytkowania poza zupełnie płaskimi odcinkami. Jest to widoczne szczególnie na podjazdach. Z pozoru nie duże wzniewsienia pokonywane przez osoby jeżdżące sporadycznie okazują się cięzkimi podjazdami na mega ciężkich rowerach. Zdecydowanie warto poszukać roweru z wiekszą ilością przełożeń. Le Grand to znana marka ale z tych dwóch wygodniejszy może się okazać B'Twin, no chyba że tereny po których będzie jeździć Twoja mam są zupełnie płaskie. Trzeba też pamiętać, że rowery miejskie ważą! Ten Le Grand waży prawie 18 kg, a ten z Decat. 19 kg. Może warto poszukać w zamian za mieszczucha rower trekkingowy. Spełni te same założenia użytkowania (miasto, zakupy, działka itp.). Kierownica będzie z regulowanym mostkiem, a więc można na nim jeździć z wyprostowaną pozycją, można też dokupić koszyk na kierownicę (ofert koszyków jest całe mnóstwo). Jak budżet do 1 000 i rower na potrzeby raczej lekkiej rekreacji to warto poszperać w sieci i poszukać wśród królów allegro (np. Kands lub Lazaro), co może dać lepszy stosunek jakości do ceny. Jeśli jednak typowy mieszczuch i przełozenia w piaście, to warto aby miał ich co najmniej 7.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...