Skocz do zawartości

Wymiana napędu na lepszą klase.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam rower z 2012 i chciałbym zmienić elemnty na lepszą klasę ale nie wiem jak dobrać poszczególne elementy.Chce zostać przy napedzie 3x9. Najlepiej części tak do 400/500 zł. Takie elementy mam teraz :

MECHANIZM KORBOWY SR Suntour XCR, 44/32/22 zęby, square taper spindle

 

SUPORT Square taper, cartridge bearings, 68mm shell

 

KASETA Sunrace, 9 biegów, 11-34 zęby

 

ŁAŃCUCH KMC X9

Odnośnik do komentarza
Tak się składa że miałem niemal identyczny rower. Też Hardrock Sport ale na hamulcach v-brake.

 

Nie inwestowałbym w niego ani złotówki. Wystawiłbym go natychmiast na sprzedaż. Ponieważ jest to Specialized, to dostaniesz za niego jakieś rozsądne pieniądze. Gdzieś w przedziale 1200-1500 zł. Jak puścisz info wśród znajomych to pewnie dostaniesz więcej niż na Allegro. Upgrade nie ma sensu moim zdaniem. Jedyne co jest do zostawienia w tym rowerze to rama. Amor jest tragiczny i zmiana go na lepszy od razu sprawiłaby Ci dużo przyjemności. Mnie po każdej dłuższej trasie na tym uginaczu bolały plecy. Za lepszy amor musiałbyś zapłacić ok. 500 zł. Korba, przerzutki, manetki minimum 500 złotych. Więc żeby mieć coś mającego pozory przyzwoitości musiałbyś wydać 1000. Załóżmy że sprzedasz go za jakieś 1300 zł. Dokładasz 1200 i masz nowy rower, z gwarancją, na lepszym osprzęcie z rozsądnym amortyzatorem na lżejszych kołach. Druga opcja to jakaś rozsądna używka za ok. 2000 i 500 zł na doprowadzenie go do ładu. Ja kupiłem synowi Specialized Stumjumper 2010 na amorze powietrznym Foxa za 2000 i włożyłem 500 żeby doprowadzić napęd do ładu.  

Odnośnik do komentarza

Właśnie dla tej marki chcę go ulepszać, dałem za niego dużo pieniędzy i nic nie dokładałem przez 5 lat :) Czekam aż inni sie wypowiedzą. Przerzutki chodzą dobrze jak nie bardzo dobrze, hamulce też ok jedynie napęd juz szwankuje ale sezob jeszcze da radę :) Koła nie wiem ile ważą ale się nie zatrzymują (jestem z nich zadowolony że waga Mnie nie interesuje)

Jak patrzę to używki po 2 tysiace bardzo nie odbiegają od niego.

Odnośnik do komentarza

No i dobrze że poszedłeś po rozum do głowy. Przy tym wzroście M 17,5 cala. 19 będzie za duży. Jak mi coś wpadnie w oko to podlinkuję. Są czasami starsze modele na świetnych ramach i dobrych, niepsujących się amorach. Czasem warto rozważyć. Ważne żeby była dobra, lekka rama i dobry amor. I niecieknące hamulce. Zwykle widać po korbie czy sprzęt zjechany czy nie. Za 2000 nie kupiłbym dziś nic poniżej Deore/SLX 10x z powietrznym amorem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...