Skocz do zawartości

[Pompka ręczna, duże ciśnienie - 8 bar] Polecacie LEZYNE Tech Drive HP?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


 


Szukam pompki na duże ciśnienia (8 bar) do zabrania ze sobą.


Obejrzałem test LEZYNE Tech Drive HP --> 


 


1) Trochę zasmucił mnie fakt, że pompuje dosyć wolno (wg tego poradnika). Zresztą oglądałem inne testy i inne pompki tej klasy wypadają podobnie (dosyć wolno nabijają ciśnienie). Nie wiem na ile wierzyć tym testom. W sklepie napompowałem dosyć szybko, ale nie mam pojęcia do jakiego ciśnienia (wydaje mi się, że duże sprawdzając "palcem").


 


2) Prosiłbym doświadczonych braci/sióstr kolarskich o opinie na temat tej pompki i generalnie pompek ręcznych. Czy wszystkimi ciężko się nabija i "nierealne" jest napompowanie na maxa? A może są takie wypasione co szybko bez wysiłku nabiją oponę?


 


3) Proszę o propozycje innych pompek.


 


Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza

Pompka pompuje tym szybciej im dłuższy jest tłok czyli im dłuższa sama pompka. Za PRLu wożono pompki długości górnej rury. Jakbym potrzebował mieć 8 bar to kupiłbym pompkę z manometrem. Ale nie potrzebuję. Jak wymienię dętke to jakieś 80 PSI mi wystarczy. Bez manometru ciężko zmierzyć. Ważniejsze jest dla mnie żeby mógł na pompkę liczyć. Czyli żeby była zbudowana z metalu a nie plastiku i żeby przypadkiem mi się w rękach nie rozpadła. Dlatego mam taką, która nie ma żadnych plastikowych elementów a pompuje dobrze i względnie szybko:

https://www.specialized.com/pl/pl/equipment/accessories/air-tool-road-pump/117290

Według specyfikacji pompuje do 8,2 bara.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...